Волинських рибалок, які добровільно здадуть електровудки і сітки, звільнять від штрафів та криміналу

1
2
Волинських рибалок, які добровільно здадуть електровудки і сітки, звільнять від штрафів та криміналу
З 1 по 31 жовтня на території Волинської області триватиме місячник добровільної здачі заборонених знарядь лову для вилову водних біоресурсів.

Акцію проводять з метою попередження порушень на водоймах та нанесенні збитків рибному господарству. Громадян, які добровільно звернуться до рибоохоронного патруля з метою здачі заборонених знарядь – звільнять від адміністративної та кримінальної відповідальності. Дозволено здавати засоби лову анонімно, повідомили в Рибоохоронному патрулі Волині.

Відповідно до Правил любительського та спортивного рибальства, забороненими знаряддями лову є такі, які не передбачені цими Правилами. Забороняється риболовля із застосуванням вибухових і отруйних речовин, електроструму, колючих знарядь лову, вогнепальної та пневматичної зброї (за винятком гарпунних рушниць для підводного полювання), інших знарядь лову, виготовлених із сіткоснастевих матеріалів, що не передбачені правилами промислового рибальства, а також способом багріння, спорудження гаток та запруд.

До заборонених знарядь лову належать:

- «доріжка» (волосінна зяброва сітка, яка випускається у воду і витягується на гумовому амортизаторі);

- «павук» (розміром більше 1х1 м, з вічком понад 10 мм);

- «парашут» (конусоподібна сітка, яка накидається зверху і накриває рибу);

- «екран» або «телевізор» (маломірна прямокутна зяброва сітка з поплавками по верхньому ряду і вантажем внизу);

- «косинка» (різновид «телевізора» трикутної форми, використовується переважно для підлідного лову риби біля дна);

- будь-які відціджуючі (неводи, бредні, волока) і ставні (тристінки, путанки) сітки, не передбачені правилами промислового рибальства;

- острога або ость (подоба вил із зазубреними вістрями);

- перемет (гострі гачки, які прив'язані до шнурів);

- «драч» (колюче знаряддя для вилову методом багріння, наварені на важку блешню великі гострі гачки);

- електровудка (пристосування для видобутку риби у водоймах за допомогою потужного електророзряду).

«Закликаємо усіх власників заборонених знарядь лову добровільно здати ці засоби лову, адже від особистого відповідального ставлення кожного з нас залежить чисельність і популяція водних біоресурсів у наших водоймах. Будьте сумлінними та дотримуйтесь встановлених Правил рибальства», - повідомив керівник Волинського рибоохоронного патруля Тарас Куньчик.

З приводу добровільної здачі заборонених знарядь лову просять звертатися за номером «гарячої лінії» Волинського рибоохоронного патруля: (067) 360 78 40 або за адресою: м. Луцьк, вул. Товарова, 11.

Нагадаємо, за вилов риби забороненими знаряддями лову на порушника чекає адміністративна відповідальність за ч. 4 ст.85 КУпАП (грубе порушення правил рибальства), а саме накладення штрафу від 340 до 680 грн з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення та незаконно добутих живих ресурсів. Також залежно від ступеня завданих збитків передбачена кримінальна відповідальність за ст. 249 ККУ (незаконне заняття рибним промислом). Дана стаття передбачає накладення штрафу у розмірі від 1700 до 6800 грн або обмеженням волі на строк до трьох років з конфіскацією знарядь і засобів промислу та всього добутого.

За незаконне виготовлення, збут чи зберігання заборонених знарядь лову (ст.85-1 КУпАП) на порушника очікує штраф в розмірі від 153 до 357 грн з конфіскацією цих знарядь, матеріалів та засобів для їх виготовлення.

Реклама, а так само будь-яка інша діяльність з рекламування чи розповсюдження заборонених знарядь тягнуть за собою накладення штрафу від 850 до 1 700 грн.

Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
2

Коментарі:


Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.
Взагалі то вудки якраз і не заборонені!
Відповісти

© 2025. Усі права захищені. Повна або часткова перепублікація матеріалів можлива лише за дотримання таких умов: 1) гіперпосилання на «Волинь24» стоїть не нижче другого абзацу; 2) з моменту публікації на «Волинь24» минуло не менше трьох годин; 3) у кінці матеріалу на «Волинь24» немає позначки «Передрук заборонений».

Віртуальний хостинг сайтів HyperHost.ua в Україні