Дитина отримала хімічний і токсичний опік легень, граючись популярною іграшкою

1
-2
Дитина отримала хімічний і токсичний опік легень, граючись популярною іграшкою
У Києві 4-річна дівчинка зазнала хімічного і токсичного опіку легень однією з найпопулярніших нині дитячих іграшок - слаймом. Дитина вдихнула шматочок слизу і на два тижні опинилася у реанімації.

Про це повідомляє ТСН.


Зараз Ясі не можна контактувати з дтьми, аби не застудитися. Дівчинка нещодавно пережила тяжке ураження легень - у неї був хімічний і токсичний опік.

Яся почала кашляти, а коли лягала, то бухикання посилювалося. Мама відвезла її на консультацію в "Охматдит", де жінці повідомили, що в бронхах у дівчинки знайшли схожу на клей речовину.

У родині припускають, що причина - слайм. Це желеподібна субстанція з приємним запахом і привабливим кольором. Шматочок слизу, швидше за все, Яся запхала в ніс і тоді вдихнула. "Виявили велику кількість сторонніх тіл в бронхах обох легень. Врешті виявилося, що це слайм", - каже хірургиня дитячої лікарні "Охматдит" Ванда Милінецька.

Під загальним наркозом бронхи дівчинки чистили тричі. Частини хімічного слизу відшкрябували від бронхів. Яся два тижні провела в реанімації. Дівчинку вводили в медикаментозний сон, а за неї дихали штучні легені. Нині дитина тільки починає відновлюватися.

Слайми - одна з найпопулярніших дитячих іграшок. Їх можна побачити в школах, садках, дитячих майданчиках. Дитячий психолог повязує таку популярність з антистрес-ефектом для дітей. “Воно розслаблює”, - каже жінка.

Психологиня разом з донькою Христиною робить лизунів у домашніх умовах. Один з інгредієнтів — це тетраборат натрію або борна кислота, яку можна купити в аптеці.
Вчитель хімії Олексій Головань каже, що тетраборат зовсім не підходить для дитячих ігор. "Борна кислота або тетраборат за чотирьохбальною шкалою має токсичність "двійку" – це означає, що вона за тривалого контакту зі шкірою може викликати алергічні реакції. Якщо її спробувати на смак, може викликати і запаморочення", - пояснив Олексій Головань.

Слайм нині переживає нову хвилю популярності, але гумка для дитячих рук відома з 76 року минулого століття. Коли слайми досліджували в Америці і Британії, то в деяких іграшках фіксували перевищення допустимої концентрації бору в чотири рази.

Пан Олексій відтворює рецепт слайму для ТСН, однак незахищеними руками субстанцію не бере і дітям не рекомендує. Показує, як клей ПВА за допомогою борної кислоти перетворюється на суцільний згусток. Такий згусток залишився і середині Ясі і, по суті, зацементував частину легень.

Виробники не зупиняються, а тому вже з'явилися слайми з трубочками, аби надувати бульбашки. Тут шанс вдихнути шматок слизу збільшується в рази. Для Ясі контакт з іграшкою може мати наслідки на все життя. Через те, що лікарі вперше стикаються з хімічним опіком легень через слайм, то дати подальші прогнози здоров'ю Ясі вони просто не можуть.

Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
-2

Коментарі:


Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.
Ліки швидко забороняють продавати,а таку "хімічну бомбу" продавайте без проблем!
Відповісти

© 2025. Усі права захищені. Повна або часткова перепублікація матеріалів можлива лише за дотримання таких умов: 1) гіперпосилання на «Волинь24» стоїть не нижче другого абзацу; 2) з моменту публікації на «Волинь24» минуло не менше трьох годин; 3) у кінці матеріалу на «Волинь24» немає позначки «Передрук заборонений».

Віртуальний хостинг сайтів HyperHost.ua в Україні