У Луцьку відзначили річницю іменин художниці, за мотивами творів якої у місті створили мурал

3
6
У Луцьку відзначили річницю іменин художниці, за мотивами творів якої у місті створили мурал
В суботу, 11 січня 2020 року у Луцьку відбувся прес-брифінг з нагоди річниці дня народження видатної української художниці Марії Примаченко.

Захід відбувся біля муралу, що був створений за мотивами її малюнків (стіна за будівлею Луцької міськради на вулиці Богдана Хмельницького, 19), за участі заступника міського голови Костянтина Петрочука, повідомили в департаменті департаменті сім'ї, молоді та спорту Луцької міської ради.

Костянтин Петрочук розказав про ідею та процес створення муралу, вшанувавши пам'ять видатної художниці та нагадавши всім про величезний творчий спадок, який залишила Марія Примаченко.


Розпис стін у народному стилі виконали молоді художники проєкту Magic Art Group. Роботи тривали чотири місяці. Тепер ця стіна виглядає оригінально та яскраво.

“Сподіваємось, що цей мурал стане ще однією туристичною родзинкою міста Луцька, і кожен гість нашого міста зможе ознайомитися із творчістю відомої української художниці. Художники працювали безкоштовно, з міського бюджету були виділені кошти лише на придбання матеріалів. Дякуємо авторам за гарну ідею”, – зазначив посадовець.
Довідково:

12 січня 2020 року виконується 111 років з дня народження видатної української художниці Марії Примаченко, представниці «наївного мистецтва», лауреата Національної премії України ім. Т. Г. Шевченка, заслуженого діяч мистецтв УРСР з 1970, народної художниці України. 2009 рік — за рішенням ЮНЕСКО — визнано роком Марії Примаченко.

Ім’я художниці відоме у всьому світі, її твори з незмінним успіхом експонуються на виставках у Парижі, Варшаві, Софії, Монреалі, Празі та інших культурних центрах на
всій земній кулі.

Сьогодні картини Марії Примаченко оцінюють в десятки тисяч доларів, проте все життя художниця прожила у скруті.

Марія Оксентіївна і її постать оповиті химерними загадками та таємницями.

Творчості Примаченко в останні десятиліття присвячені статті, альбом, науково- популярні фільми, теле- і радіопередачі.

У 1937-му картини Марії Примаченко виставляли в Парижі. Тоді іспанський художник Пабло Пікассо зазначив, що, якби вона жила у Франції, могла б стати відомішою, ніж він.


Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
6

Коментарі:


Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.
От це так досягення Петрочука))) Хай ще поїде перевірить долю песика Біма =)
Відповісти
Клоуни ) я думав що замок то є окраса Луцька... може теплиці на Рівненській то туристів приваблять?
Відповісти
коли вже ця огидна тварина зникне з міської ради.Бажано з конфіскацією і на довго !!!!
Відповісти

© 2024. Усі права захищені. Повна або часткова перепублікація матеріалів можлива лише за дотримання таких умов: 1) гіперпосилання на «Волинь24» стоїть не нижче другого абзацу; 2) з моменту публікації на «Волинь24» минуло не менше трьох годин; 3) у кінці матеріалу на «Волинь24» немає позначки «Передрук заборонений».

Віртуальний хостинг сайтів HyperHost.ua в Україні