Із Олицького замку хочуть зробити потужний туристичний центр

0
0
Із Олицького замку хочуть зробити потужний туристичний центр
Керівництво області – голова обласної ради Ірина Вахович та очільник облдержадміністрації Юрій Погуляйко здійснили робочу поїздку до смт Олика Ківерцівського району.

Очільники краю мали на меті та оглянути будівлю родинного замку Радзивіллів, де понад пів століття розташовується обласна психіатрична лікарня смт Олика, а також ознайомитись із ходом реконструкції Колегіального костелу Святої Трійці, повідомили в пресслужбі Волинської облради.

Тема зацікавила й чималу кількість депутатів обласної ради, а зокрема: Володимира Бондаря, Олександра Омельчука, Ігоря Леха, Михайла Імберовського, Людмилу Тимощук та Юрія Ройка. Супроводжували їх очільник Ківерцівської районної ради Олександр Гурський та голова Олицької селищної ради Олена Кашевська.

В.о. директорка КП «Волинська обласна психіатрична лікарня смт. Олика» Волинської обласної ради Марія Любашевська запропонувала гостям оглянути будівлю ззовні, а також провела екскурсію одним із відділень лікарні. Вона розповіла, що наразі тут перебуває 236 пацієнтів, а розрахований заклад на 240 ліжкомісць. За її словами, наразі тут працює 353 особи із них 16 лікарів різного профілю.

Голова обласної ради Ірина Вахович нагадала, що у жовтні 2019 року облрада ухвалила рішення про реоганізацію КП «Волинська обласна психіатрична лікарня смт. Олика» шляхом його приєднання до комунального підприємства «Волинська обласна психіатрична лікарня м. Луцька» Волинської обласної ради.

"Процес об'єднання двох психіатричних лікарень є неминучим в умовах реформування галузі охорони здоров'я, більше того це один із кроків, які необхідно буде зробити задля реалізації заходів Обласної програми відродження історико-архітектурної спадщини смт Олика, яку обласна рада схвалила у липні 2019 року. Наступним кроком буде капітальний ремонт дороги через Дідичі до Олики. В обласному бюджеті на 2020 рік на ці цілі уже передбачили 79 млн гривень", - зауважила голова облради.

Директор департаменту економіки та європейської інтеграції ОДА Ігор Чуліпа розповів, що наразі у його відомстві триває розробка Державної цільової програми відродження історико-архітектурної спадщини смт Олика Волинської області на 2019 – 2024 роки, що буде поданий на затвердження Кабінету Міністрів України. Ірина Вахович висловила сподівання, що народні депутати від Волині долучаться до лобіювання цього документу на загальнодержавному рівні.

"Олика має перетворитись на потужний туристичний центр. Думаю, що в цьому напрямі нам зможуть допомогти наші народні депутати Ігор Палиця, Ірина Констанкевич, Вячеслав Рубльов та інші волиняни, які представлені у Верховній Раді України, ",- сказала вона.

Те, що це питання необхідно розглядати в загальнодержавних масштабах переконаний і депутат Володимир Бондар. Мовляв, це пам'ятка архітектури та містобудування національного значення, а відтак у її відбудові має бути зацікавлена держава. Він припускає, що родинний замок Радзивіллів може бути реконструйований у сучасну президентську резиденцію, адже таких об'єктів в державі обмаль, а Волинь є прикордонною територією, тому має ряд переваг. Із такою позицією погодився і голова бюджетної комісії облради Михайло Імберовський.

Ірина Вахович акцентувала на важливості виготовлення пректно-кошторисної документації на реконструкцію цього об'єкту, позаяк її наявність є запорукою для усіх подальших дій.

"Проектно - кошторисну документацію має розробляти лише ліцензована в Україні проектна організація, яка має право працювати із пам'ятками архітектури національного значення. Сьогодні є попередня домовленість зі столичною науковою проектною компанією містобудування історичних і сучасних територіальних об'єднань України, якою були здійснені попередні роботи з візуалізації площі та усіх наземних споруд, що потребують реконструкції.

За попередніми оцінками експертів - ціна питання 2, 2 млн грн. Наше завдання передбачити ці кошти в обласному бюджеті. Ми зараз на заключному етапі коригування та затвердження обласного бюджету та внесення змін до цього документу, якщо ми цих коштів не закладаємо, тоді ми втрачаємо шанси навіть на участь у міжнародних транскордонних проектах", - розповіла Ірина Вахович.

Директор департаменту економіки та європейської інтеграції ОДА Ігор Чуліпа зауважив, що наразі триває розробка нової Програми Польща-Білорусь-Україна на 2021-2027 роки.

Одним із пріоритетних напрямів має стати відновлення історичної спадщини. Загалом на три країни Програмою буде передбачене фінансування у розмірі 80 млрд Євро, наголосив він. Якщо ж до 2021 року не буде розроблено пректно-коштрисної документації, відновлення Олицького замку із залученням донорських коштів за цією Програмою буде не можливим.

У ході робочої поїздки усі присутні також ознайомились із ходом реставраційних робіт Колегіального костелу Святої Трійці, що здійснюється за фінасового сприяння "Фонду Культурної Спадщини" Польщі. Як розповів настоятель храму, отець Юрій Погнерибка, загалом на зовнішні роботи, які здійснено станом на сьогодні, поляки уже витратили понад 3 млн злотих. На часі комплекс внутрішніх робіт та реконструкція підземелля.


ЧИТАТИ ТАКОЖ: «Тунель кохання» чи дорога смерті: чому вирізали Радзивілівську дорогу в Олиці

Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
0

Коментарі:


Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.

© 2025. Усі права захищені. Повна або часткова перепублікація матеріалів можлива лише за дотримання таких умов: 1) гіперпосилання на «Волинь24» стоїть не нижче другого абзацу; 2) з моменту публікації на «Волинь24» минуло не менше трьох годин; 3) у кінці матеріалу на «Волинь24» немає позначки «Передрук заборонений».

Віртуальний хостинг сайтів HyperHost.ua в Україні