У луцькій школі – страйк: вимагають добудови

1
12
У луцькій школі – страйк: вимагають добудови
Батьки учнів ЗОШ №13 відсьогодні, 31 січня, не пускають дітей на навчання. Причина протесту – мовляв, влада міста ігнорує проблеми навчального закладу.

Ця школа, розташована на вулиці Чернишевського, давно потребує добудови. Тут немає актової зали, два роки тому спортзал закрили, бо він став аварійним. Приміщення, як от їдальня, «розкидані» територією школи, діти вчаться у дві зміни. Батьки кажуть: фізкультура круглий рік на вулиці.



Наразі є розроблений проект на добудову їдальні, актової зали та виробничих кабінетів. Але на засіданні бюджетної комісії міської ради питання фінансування добудови школи навіть не внесли до порядку денного.

- Ми чекали затвердження бюджету і сподівалися, що на нас звернуть увагу і почнуть виділяти кошти на добудову. Але місто для ЗОШ №13 не закладає в бюджеті жодних коштів. Тому таким було одностайне рішення батьків і тому сьогодні жодної дитини в школі немає, - каже голова піклувальної ради школи Наталія Гаврилова.



Директор школи Роман Ващук підтверджує: вчителі на роботі, але дітей немає. «Батьки не пустили дітей у школу. Це право батьків, але інше питання – наскільки воно законне, бо ж батьки мали б забезпечити своїм дітям освіту, - каже він. - Що планують батьки робити далі – я не знаю».

Зі слів директора, діти займаються у коридорах підвального приміщення. Там само обладнали танцювальний зал.

Батьки і керівництво цієї школи не перший рік просять добудувати заклад. Кажуть: зібрали цілу папку «відписок». Раніше йшлося про те, що частину коштів на добудову погодилася профінансувати Книгининівська ОТГ, оскільки саме в цю школу ходить частина її мешканців.

- Вони рік чекали від міського управління освіти кошторис, щоб узгодити, скільки коштів можуть виділити, але так і не дочекалися, - каже Наталія Гаврилова.

За інформацією батьків, у проєкті кошторис добудови - 72 мільйони гривень. Однак зараз у міській раді озвучують вже іншу цифру - 91 мільйон гривень. «Ми хочемо, щоб влада пішла нам на зустріч. Наш район розбудовується, у школі прекрасні вчителі, атмосфера. Але дітям потрібні умови. Це ненормально, що діти в шубах і куртках на вулиці займаються фізкультурою», - каже пані Наталія.

Вона додає: через такі умови були випадки, коли батьки не витримували і забирали дітей зі школи.

Батьківська спільнота обурюється: це все відбувається місті, яке виділяє десятки мільйонів гривень на фонтани.

Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
12

Коментарі:


  • Статус коментування: премодерація для всіх
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.
Пустовіту,разом з КО вже не до цього. Тут мучить лише одна думка:"на носі" вибори і як знову потрапити в депутати.
Відповісти

© 2025. Усі права захищені. Повна або часткова перепублікація матеріалів можлива лише за дотримання таких умов: 1) гіперпосилання на «Волинь24» стоїть не нижче другого абзацу; 2) з моменту публікації на «Волинь24» минуло не менше трьох годин; 3) у кінці матеріалу на «Волинь24» немає позначки «Передрук заборонений».

Віртуальний хостинг сайтів HyperHost.ua в Україні