Лучанка сфотографувала Супермісяць. ФОТО

0
0
Лучанка сфотографувала Супермісяць. ФОТО
9 березня над Україною зійшов повний Місяць, до того ж це не простий Місяць, а Супермісяць. Таке цікаве явище чекає на українців кілька разів протягом 2020 року.

Сфотографувати березневу повню вдалося журналістці Вікторії Семенюк. Фото та текст вона опублікувала на своїй сторінці у фейсбуці. Текст подаємо без змін.

"Сьогодні над Луцьком - Супермісяць Хробака! До речі, березнева повня - свого роду унікальна, адже це - третій повний місяць у 2020 році, який співпав із таким природнім явищем, як «суперповня» - моментом максимального зближення Землі із своїм супутником. Першу весняну повню називають Місяцем Хробака, або ж Місяцем деревних соків, Воронячим Місяцем тощо.

У перший весняний місць цього року повний Місяць прикрасив небо 9 березня о 17:48 годині. Найкраще спостерігати за унікальним природним явищем на заході сонця перед його сходом – тоді нічне світило буде дуже близько до Землі. Так, насолоджуватись надзвичайно яскравим місяцем, що у березні сяє в сузір'ї Лева моєна від сутінків до світанку. До слова, березневий повний Місяць буде третім повним Місяцем, першим Супермісяцем та другим найближчим до Землі повним Місяцем 2020 року. Відстань від нашої планети до супутника становитиме 357 404 кілометрів.

Супермісяць - це повний Місяць, що виникає поблизу або збігається з перигеєм, його найближчим наближенням до Землі. Інша назва цієї події – «повний місяць Перигея». Березень Березневий супермісяць буде здаватися трохи більшим (14%) і яскравішим (30%) на небі, ніж типовий повний Місяць, проте ця різниця може бути непомітна неозброєним оком випадкових спостерігачів.

Наступні два супермісяці 2020-го року відбудуться 8 квітня на відстані 357,034 кілометрів від Землі, та 7 травня на відстані 361,184 кілометрів.

Черв'ячний Місяць, Місяць Врожаю, Місяць деревних соків - це остання повня перед весняним рівноденням, яке відбудеться у п’ятницю, 20 березня, близько 05:49 за київським часом, і знаменує початок весни.

Найпоширеніша назва березневої повні - все ж Місяць Хробаків, або Черв'ячний Місяць, оскільки в цей час року температура повітря зростає, земля починає пом'якшуватися, на поверхні ґрунту з’являються дощові черв’яки і птахи починають їх знаходити. Це має сенс для Північної півкулі.

У Південній півкулі, де пори року протилежні сезону Північної півкулі, березневий повний Місяць є найближчим повним Місяцем до осіннього рівнодення, і тому його називають Місяцем Повного Врожаю. Для тих, хто живе в Південній півкулі, Місяць повного черв'яка відбувається у вересні.

Наступні повні очікуються 8 квітня, 7 травня, 5 червня, 5 липня, 3 серпня, 2 вересня, 2 жовтня, 31 жовтня, 30 листопада та 30 грудня. Троє з них — червнева, липнева і листопадова — будуть супроводжуватися затемненнями Місяця", - йдеться у дописі.

Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
0

Коментарі:


  • Статус коментування: постмодерація для зареєстрованих користувачів, премодерація для незареєстрованих
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.

© 2025. Усі права захищені. Повна або часткова перепублікація матеріалів можлива лише за дотримання таких умов: 1) гіперпосилання на «Волинь24» стоїть не нижче другого абзацу; 2) з моменту публікації на «Волинь24» минуло не менше трьох годин; 3) у кінці матеріалу на «Волинь24» немає позначки «Передрук заборонений».

Віртуальний хостинг сайтів HyperHost.ua в Україні