Асоціація міст України заявила про загрозу колапсу через підписання «короновірусних» законів

1
-2
Асоціація міст України заявила про загрозу колапсу через підписання «короновірусних» законів
В Асоціації міст України вважають, що Україні загалом і Волині, зокрема, загрожує колапс, через зміни до Податкового кодексу.

Про це повідомили у Волинському регіональному відділенні Асоціації міст України.

В АМУ наголошують, що це буде наслідоком вилучення з бюджетів територіальних громад 13% їх загальних доходів, через введення в дію Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникнення і поширення короновірусної хвороби (COVID-19)»(законопроєкт №3220).

Голова АМУ Віталій Кличко, напередодні, 17 березня, звернувся до Президента України Володимира Зеленського з проханням не підписувати цей Закон, а відправити його на доопрацювання.

АМУ наголошує, що законопроєктом №3220 у нинішній редакції, від місцевих податків звільняє і надприбутковий бізнес, і підприємства, що продовжують працювати в повному обсязі.

Тим часом, міста, селища, села, ОТГ, що сьогодні виділяють сотні мільйонів гривень на боротьбу з пандемією (підвищені зарплати медикам, закупівля ліків, масок, тестів, обладнання) – завтра через Закон № 3220 не матимуть ресурсів на це.

Ба більше, вони не зможуть виплачувати навіть мінімальні зарплати медикам, вчителям, соцпрацівникам, вихователям, працівникам транспорту та ЖКГ.

Асоціація міст України проаналізувала, що підписання вищезгаданого закону в такому вигляді як він є, призведе до значних втрат місцевих бюджетів та їх розбалансування.

Так, за попередніми розрахунками, сума втрат місцевих бюджетів за зазначеними податками складе щонайменше 6,3 млрд грн.

Із урахуванням уже запроваджених Кабміном України карантинних заходів з метою протидії поширенню короновірусної хвороби (COVID-19), втрати місцевих бюджетів можуть скласти 15,6 млрд грн або 5,3% річних надходжень загального фонду місцевих бюджетів (без офіційних трансфертів).

Асоціація міст України зверталася до Президента України забезпечити термінове доопрацювання цього Закону до його підписання, з урахуванням таких пропозицій:

- запровадити більш дієві компенсатори для бізнесу за рахунок джерел держбюджету: ПДВ, податку на прибуток, акцизів;

- передбачити розстрочку по сплаті за землю, податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, а не введення заборони нарахування по цих місцевих податках;

- дозволити органам місцевого самоврядування встановлювати пільги зі сплати місцевих податків та зборів посеред бюджетного року без застосування регуляторних процедур;

- запровадити механізми компенсації втрат доходів місцевих бюджетів відповідно до статті 142 Конституції України, частини 1 статті 27 Бюджетного кодексу України.

Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
-2

Коментарі:


Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.
То нехай ті підприємства які продовжують працювати в повному обсязі і сплачують податок повністю!
Нічого для олігархів робити преференції!
Відповісти

© 2025. Усі права захищені. Повна або часткова перепублікація матеріалів можлива лише за дотримання таких умов: 1) гіперпосилання на «Волинь24» стоїть не нижче другого абзацу; 2) з моменту публікації на «Волинь24» минуло не менше трьох годин; 3) у кінці матеріалу на «Волинь24» немає позначки «Передрук заборонений».

Віртуальний хостинг сайтів HyperHost.ua в Україні