Як правильно годувати бройлерів

0
-4
Як правильно годувати бройлерів
Курчата бройлерів невибагливі, швидко ростуть і набирають вагу. За 60-70 днів бройлер досягає ваги 1200-1700 г, а окремі півники ‒ 2 кг. Курчата яєчних порід у цьому віці досягають ваги 500-600 г. Від однієї курки-несучки м’ясо-яєчної породи можна виростити у присадибному господарстві за теплий період року (березень-жовтень) три-чотири партії ‒ близько 70 бройлерів в одному і тому ж приміщенні й одержати 85-100 кг дієтичного м’яса.


Бройлерів вирощують зазвичай у закритому приміщенні. Але можна біля нього влаштувати невеликі клітки з розрахунку 1,5-2 м2 на 10 курчат. Туди молодняк випускають у теплу суху погоду. Сідала для них не потрібні. Обігріваючи приміщення, бройлерів можна вирощувати в сараї, на веранді, у літній кухні. На 1 м2 підлоги розміщують 8-9 голів. Приміщення має бути сухим, світлим, без протягів. Перед розміщенням курчат його дезінфікують гашеним вапном із розрахунку 0,5-0,7 кг на 1 м2 підлоги. Бройлерів краще вирощувати на глибокій підстилці, яка не міняється.

Перед розміщенням чергової партії курчат підстилку заміняють. Для цього можна використовувати тирсу, стружку, соняшникове лушпиння, солом’яну січку, подрібнені стрижні кукурудзи, присипані тирсою. Підстилка має бути чистою, сухою, без плісняви. Товщина її улітку має становити 5-7 см, узимку ‒ 10-12 см. Для вирощування одного курчати потрібно 1-1,5 кг підстилки. У міру забруднення її верхнього шару його знімають і додають свіжий.

При вирощуванні бройлерів корми мають вирішальне значення. Краще, звичайно, молодняку давати комбікорми, виготовлені на заводі. Але успішно вирощувати бройлерів можна і на суміші кормів, приготовленій у домашніх умовах.

Практика одного із племінних птахівницьких господарств показує, що курчата інтенсивно ростуть, коли 1 кг суміші складається із таких компонентів (у грамах): дерті кукурудзяної ‒ 400, дерті пшеничної ‒ 200, дерті ячмінної ‒ 150, дерті вівсяної ‒ 100 і макухи соняшникової ‒ 150. Нестачу білків можна поповнити додачею 50-60 г рибного чи м’ясо-кісткового борошна на 1 кг корму або ж 150-200 г домашнього сиру, а корми замішувати на збираному молоці (свіжому чи заквашеному) із розрахунку 10-30 г на день на курча, залежно від віку. Корисно давати щодня кожному бройлеру по 1-2 г пекарських дріжджів.

Для збагачення раціону вітамінами курчатам із 7-10-го дня додають у вологу мішанку дрібно нарізану зелень (краще люцерни або кропиви), листя капусти, терту чи пропущену через м’ясорубку моркву. Останньої спочатку дають по 5 г на голову, а потім дачу збільшують до 20-30 г на день.

Курчата повинні одержувати так само вітамінізований риб’ячий жир (по 0,5-1 г на голову на добу). Для забезпечення раціону кальцієм на 1 кг корму додають 10-15 г черепашки, крейди чи подрібненої провареної яєчної шкаралупи. Для перетирання їжі в м’язовому шлунку курчат в окремих годівницях ставлять дрібний гравій.

Із 6-7-го дня бройлерів 3-4 рази на добу годують вологими (але не мокрими) мішанками на збираному молоці. Постійно в окремій годівниці має бути суха кормосуміш. Потрібно слідкувати, аби рештки кормів не закисали. Годують курчат досхочу. Вони повинні вільно розміщуватись біля годівниць. У напувалках завжди має бути чиста, свіжа вода.

Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
-4

Коментарі:


  • Статус коментування: постмодерація для зареєстрованих користувачів, премодерація для незареєстрованих
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.

© 2024. Усі права захищені. Повна або часткова перепублікація матеріалів можлива лише за дотримання таких умов: 1) гіперпосилання на «Волинь24» стоїть не нижче другого абзацу; 2) з моменту публікації на «Волинь24» минуло не менше трьох годин; 3) у кінці матеріалу на «Волинь24» немає позначки «Передрук заборонений».

Віртуальний хостинг сайтів HyperHost.ua в Україні