У Білорусі відновили зруйнований замок «Білий Ковель»: показали панорамний фільм

1
3
У Білорусі відновили зруйнований замок «Білий Ковель»: показали панорамний фільм
У Білорусі відновили зруйнований замок «Білий Ковель», який назвою завдячує білим стінам та колишньому родовому маєтку Сангушків у місті Ковелі на Волині.

Смолянський замок (його інша назва) було зведено у другому десятиріччі XVII столітті за наказом українсько-литовського князя Семена Самійла Сангушка, пише видання Хроніки Любарта.

Білий Ковель розташовувався поблизу східних кордонів Великого Князівства Литовського. Замок був частково зруйнований протягом Тринадцятилітньої війни Московії та Речі Посполитої 1654-1667 рр.

Смолянський замок став втрачати свою важливість, до того ж новою резиденцією роду Сангушків стало місто Гродно. Після невдалого Листопадового повстання поляків і литовців 1830-1831 рр. замок було конфісковано у власника та передано російському сенатору Василію Семенову. Він вклав свою лепту у знищення Білого Ковеля – продав його на будматеріали.

У період 1860-1870 рр. замок перейшов у власність статського радника Валер’яна Титова. Він, всупереч своїм попередникам, зупинив руйнування споруди та здійснив консервацію башти, що залишилася, та дещо укріпив її.

Власне, ця вежа – єдине, що сьогодні залишилося від славного Смолянського замку. Побачити повністю, який вигляд колись мав Білий Ковель, можна завдяки проекту VKL3D.

Панорамний фільм є продовженням виставки «Апыніся ў сэрцы Гісторыі» в Національному історичногму музеї Республіки Білорусь. Його можна буде переглянути в окулярах віртуальної реальності.

Однак, у зв’язку з нинішньою ситуацією у світі, автори виклали відео у вільний доступ, щоб кожен міг побувати у містечку Смоляни XVII століття, не виходячи з дому.



Теги: замок, фільм
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
3

Коментарі:


  • Статус коментування: постмодерація для зареєстрованих користувачів, премодерація для незареєстрованих
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.
украiнсько-литотовського ?
А Вiн знав , шо був рагулем ?
Відповісти

© 2025. Усі права захищені. Повна або часткова перепублікація матеріалів можлива лише за дотримання таких умов: 1) гіперпосилання на «Волинь24» стоїть не нижче другого абзацу; 2) з моменту публікації на «Волинь24» минуло не менше трьох годин; 3) у кінці матеріалу на «Волинь24» немає позначки «Передрук заборонений».

Віртуальний хостинг сайтів HyperHost.ua в Україні