В Україні запровадили тестування на антитіла до COVID-19

0
0
В Україні запровадили тестування на антитіла до COVID-19
На сайті МОЗ оприлюднили наказ про затвердження змін до стандартів медичної допомоги при COVID-19, яким в Україні запроваджується лабораторне тестування на коронавірус методом імуноферментного аналізу (ІФА).

Наказ за підписом в. о. генерального директора Директорату громадського здоров’я МОЗ Ірини Ганжи оприлюднено вчора, 20 травня, пише "УНІАН".

ЧИТАТИ ТАКОЖ: Розповіли, для чого і кого тестуватимуть на антитіла до COVID-19.

«Лабораторне тестування на COVID-19 проводиться з використанням методу полімеразної ланцюгової реакції та методу імуноферментного аналізу», - йдеться в документі.

Також у наказі перераховано категорії осіб, які підлягають тестуванню методами ПЛР та ІФА, біологічний матеріал, що підлягає дослідженню, строки відбору матеріалу та перелік самих тестів.

Зокрема, відразу тестуванню підлягають пацієнти з клінічними ознаками коронавірусної хвороби та пацієнти з пневмонією.

Особи, які контактували з хворими, у яких підтверджено інфікування, мають тестуватись на 14 добу після контакту. Також особам, які потребують планової госпіталізації або операції, роблять тести на коронавірус безпосередньо перед госпіталізацію або операцією.

Крім того, медичні працівники, які безпосередньо надають допомогу хворим або проводять догляд за хворими на COVID-19 в умовах стаціонару, працівники лабораторій, які обробляють зразки з дихальних шляхів, отримані від хворих на COVID-19, та працівники патологоанатомічних, судово-медичних бюро, відділень, які беруть участь у розтині тіл, в тому числі взятті зразків секційного матеріалу, мають тестуватись один раз на 14 днів до отримання перших позитивних результатів у конкретної особи.

Працівникам Національної поліції, Національної гвардії, Держприкордонслужби та іншим медичним та фармацевтичним працівникам тести на COVID-19 повинні робити один раз на 30 днів до отримання перших позитивних результатів у конкретної особи.

Міністр охорони здоров'я Максим Степанов пояснив, що між ІФА-тестами та ПЛР-тестами (полімеразна ланцюгова реакція) є відмінність: ІФА-тести визначають антитіла до збудника інфекції, тобто, чи зустрічалась людина з дією інфекції, чи перехворіла вона, а ПЛР-тести визначають наявність геному в організмі людини.

Заступник глави МОЗ, головний санітарний лікар Віктор Ляшко повідомив, що імуноферментний аналіз є доступнішим, ніж тестування методом ПЛР, оскільки українські лабораторії можуть роботи близько мільйона таких тестів на добу.

Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
0

Коментарі:


  • Статус коментування: постмодерація для зареєстрованих користувачів, премодерація для незареєстрованих
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.

© 2024. Усі права захищені. Повна або часткова перепублікація матеріалів можлива лише за дотримання таких умов: 1) гіперпосилання на «Волинь24» стоїть не нижче другого абзацу; 2) з моменту публікації на «Волинь24» минуло не менше трьох годин; 3) у кінці матеріалу на «Волинь24» немає позначки «Передрук заборонений».

Віртуальний хостинг сайтів HyperHost.ua в Україні