У трьох районах на Волині виявили небезпечний плодовий шкідник: як боротись

0
-3
У трьох районах на Волині виявили небезпечний плодовий шкідник: як боротись
У Володимир-Волинському, Луцькому та Рожищенському районах відмічений початок льоту яблуневої та сливової плодожерок.

За суми ефективних температур 230 С (більше 10оС) відбудеться відродження гусениць I покоління, йдеться на сайті ГУ Держпродспоживслужби у Волинській області.

Яблунева плодожерка (Cydia pomonella) – окрім яблуні пошкоджує плоди груші, сливи, абрикосу, айви, персика, волоського горіха.

Метелик з розмахом крил 18-22 мм. Гусениця завдовжки 17-20 мм, зверху тілесно рожева. Зимують гусениці, які завершили живлення, у павутинних коконах під відсталою корою, щілинах підпор, у пакувальній тарі, сортувальних приміщеннях, плодосховищах, ґрунті, муміфікованих плодах, рослинних рештках та інших місцях. Початок льоту метеликів зазвичай збігається із закінченням цвітіння яблуні. Метелик літає вночі протягом 4-6 тижнів. Інтенсивний літ метеликів відбувається від 19 до 24 години в тиху суху погоду за температури не нижче 15 °С. Відкладання яєць починає через 7-10 днів після цвітіння яблуні, коли температура повітря не нижче 16 °С і немає сильного вітру та дощу. Яйця відкладає в яблуні на верхню сторону листа, у груші на нижню, а потім на плодах.

Початок відродження личинок очікується близько середини-кінця першої декади червня. Після відродження гусениці деякий час тримаються на поверхні плода, потім вгризаються в м’якуш, заплітаючи вхідний отвір павутиною і недогризками. Живлячись під шкірочкою плода 2-3 доби, гусениця вигризає невелику камеру, після цього прогризає звивистий хід і переходить у насіннєву камеру, де живиться насінням. Після цього вона переходить у другий, а іноді й у третій плід. Живлення зазвичай триває 21-23 доби. Пошкоджені плоди обпадають, загалом втрати врожаю можуть досягати 60-70%.

Для боротьби з плодожерками застосовують хімічний або біологічний методи. Біологічний метод (випуск яйцеїда-трихограми) застосовується для зменшення пестицидного навантаження на довкілля та отримання екологічно чистої продукції. На початку відродження личинок проводять першу обробку інсектицидами, дія яких направлена на знищення шкідника. Календарно це відповідає даті, що настає через десять днів після потрапляння на феромонну пастку п'яти і більше метеликів за сім днів спостережень.

При проведенні захисних обробок використовуються пестициди на основі діючих речовин: альфа-циперметрин, циперметрин, диметоат, імідаклоприд, дельтаметрин, тіаклоприд, лямбда-цигалотрин, хлорантраніліпрол та інші, згідно «Переліку пестицидів та агрохімікатів дозволених до використання в Україні», з дотриманням регламентів їх застосування.
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
-3

Коментарі:


  • Статус коментування: постмодерація для зареєстрованих користувачів, премодерація для незареєстрованих
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.

© 2024. Усі права захищені. Повна або часткова перепублікація матеріалів можлива лише за дотримання таких умов: 1) гіперпосилання на «Волинь24» стоїть не нижче другого абзацу; 2) з моменту публікації на «Волинь24» минуло не менше трьох годин; 3) у кінці матеріалу на «Волинь24» немає позначки «Передрук заборонений».

Віртуальний хостинг сайтів HyperHost.ua в Україні