Волинянин розповів про участь у миротворчих операціях ООН та НАТО. ФОТО

0
-3
Волинянин розповів про участь у миротворчих операціях ООН та НАТО. ФОТО
У Службі судової охорони Волині несе службу співробітник, який брав участь у миротворчих операціях ООН та НАТО.

Про це повідомляє пресслужба Територіального управління Служби судової охорони у Волинській області.

15 липня відзначається День українських миротворців. Відзначають ці дні в Україні "Блакитні каски".

Вже понад 20 років українські миротворці беруть участь у міжнародних миротворчих операціях. Український миротворчий контингент під егідою ООН, НАТО, взяв участь у більш як 20 військових операціях, це понад 45 000 українських військовослужбовців. Наразі миротворчі сили України беруть участь в 9 міжнародних операціях з підтримання миру і безпеки у 7 країнах світу.

"Вони сильні, мужні, відважні – хлопці, які несли і несуть службу у миротворчому контингенті. Такими вони і залишаються у мирному житті, змінюють свої професії, але не зраджують своїм принципам – мужність, пильність, відповідальність", – йдеться в дописі.

У День українських миротворців "Блакитні каски" згадують свої важкі і небезпечні відрядження, далекі від рідної землі та домівки.

"Такі служать і у нас, в Службі судової охорони Волині. Це особлива історія життя старшого лейтенанта Служби судової охорони Анатолія Яцука, яку не всі колеги знають. На вигляд він суворіший, ніж його колеги по службі, але у розмові щоразу пробігає посмішка, яка промайне і в очах", – пишуть у повідомленні.

У 2005 році після строкової та контрактної служби Анатолій Яцук проходить відбір у миротворчі війська – тактичну групу Українського миротворчого контингенту місії ООН у Іраці, потім була Ліберія – окремий вертолітний загін українського миротворчого контингенту впродовж 2 років.

Також додають, що про цей період життя він згадує з особливим блиском в очах, адже вважає, що це школа життя, яка навчає захищати себе і тих, хто поруч, цінувати дружнє плече, на яке сподіваєшся у будь-якій ситуації, адже бачили реалії подій у цих країнах не з екрану телевізора.

"Перебираючи в пам'яті події того часу, тільки зараз по-справжньому розумієш, що небезпека була навколо тебе щохвилини. Але в силу молодості, тоді ці поняття були не зовсім зрозумілими. В душ ходили з автоматами, та коли потрапляли "у гості" до іракського шейха, знали, що зброю застосувати не буде потреби, адже мусульманські країни цікаві своїми законами гостинності: поки ти в будинку – ти гість, за межами – це вже інший вимір взаємовідносин", – пригадує пан Анатолій.

Багато спогадів, багато вражень, але головне, за його словами, – мир та спокій потрібен усім, тому що і дорослим, і дітям хочеться чистого неба над головою, ясного сонечка, яке не затьмарить війна.

У сім'ї старшого лейтенанта Служби судової охорони Анатолія Яцука підростають двоє діток. Вже сьогодні він навчає семирічного сина бути самостійним, мужнім та відповідальним і готує до вступу у військовий ліцей, адже батько знає, яким має бути справжній чоловік.

"Ми пишаємось, що несемо службу в одному строю з Анатолієм, адже знаємо, у нього є чому навчитись і набутий вантаж знань він використовує на становлення та розвиток Служби судової охорони.
У День українського миротворця колектив територіального управління Служби судової охорони у Волинській області вітає самовідданих і мужніх хлопців у «блакитних касках» зі святом!" – привітали колег зі святом.


Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
-3

Коментарі:


  • Статус коментування: постмодерація для зареєстрованих користувачів, премодерація для незареєстрованих
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.

© 2024. Усі права захищені. Повна або часткова перепублікація матеріалів можлива лише за дотримання таких умов: 1) гіперпосилання на «Волинь24» стоїть не нижче другого абзацу; 2) з моменту публікації на «Волинь24» минуло не менше трьох годин; 3) у кінці матеріалу на «Волинь24» немає позначки «Передрук заборонений».

Віртуальний хостинг сайтів HyperHost.ua в Україні