Горохівський район устаткували відеокамерами: де розміщені і що охоплюють. ФОТО

2
5
Горохівський район устаткували відеокамерами: де розміщені і що охоплюють. ФОТО
Нині у Горохівському районі функціонують уже 18 камер зовнішнього спостереження, дві з яких «розумні», тобто спрямовані не тільки для огляду місцевих трас, а для розпізнавання номерних знаків транспортних засобів, які в’їжджають на територію району.

Працівники поліції оцінили перші результати їх роботи. Про це інформує пресслужба поліції Волині.

Очільник Горохівського відділу поліції Андрій Литвин розповів про новаторські підходи органів самоврядування та місцевої поліції щодо профілактики вчинення злочинів.

«Камери свій результат дають, а чим більше їх, тим безпечніше буде, адже ми можемо оперативно та вчасно реагувати на події, моніторити значне скупчення людей, порушення громадського порядку, перебування транспортних засобів чи вчинення будь-яких порушень», – запевняє начальник поліції.

Нещодавно, завдяки можливостям камер, поліцейські оперативно встановили крадія дитячого велосипеда:

«Камери все зафіксували, зловмисника відразу впізнали, оскільки це місцевий житель, і він неодноразово потрапляв в коло зору правоохоронців. Злочин розкрили дуже швидко, а кримінальне провадження вже скеровано до суду», - розповідає очільник Горохівської поліції. Він додає, що вдається також моніторити транспортні засоби, які перебувають в орієнтуваннях, спостерігати за дотриманням правил дорожнього руху. Інколи й траплялося таке, що камери фіксували дорожньо-транспортні пригоди, а відео допомагало виявити винуватців.

«За камерами можна спостерігати зі смартфона», – демонструє відео з камер на екрані свого гаджета Андрій Литвин.

Не всі працівники відділу мають доступ до них, а лише оперативники, керівники груп реагування патрульної поліції та заступники керівника.

«У будь-який час доби ми можемо «витягнути» зображення, відео і передати оперативно своїм працівникам для належного реагування та розкриття злочинів», - поліцейський робить знімок екрану та демонструє всі можливості дистанційного спостерігання за вулицями району.

Далі проводить у чергову частину, де знаходиться великий екран, на який виведені зображення з усіх камер району. Поміж усіма викликами, відповідями на запитання по телефону, черговий ще спостерігає за камерами в режимі онлайн. Він може «відкрутити» будь-який момент на відео, поставити потрібне на стоп, завантажити. За ситуацією з камер можуть також спостерігати в ситуаційному центрі ГУНП у Волинській області, а всі відео зберігаються в архіві. «Для цього нам вистачає оперативної пам’яті», – запевняє Андрій Литвин.

Начальник сектору моніторингу Артур Жижко продемонстрував, як «розумні» камери фіксують номерні знаки транспортних засобів. Зображення, дійсно, чітке, і ніяких «розмитостей» немає. «Номери авто автоматично додаються в базу і там зберігаються. Ми можемо відслідковувати, коли автомобіль в’їжджає в район, скільки перебуває тут, коли залишає терени нашої території», – пояснив Жижко.

Де розміщенні розумні камери, що вони охоплюють й який мають вигляд

Дві розумні відеокамери встановлені в селі Скобелка. Біля них дублююча, яка повністю захоплює всю прилеглу територію. Камери встановлені в двох напрямках: на в’їзді і виїзді з району. З екрану смартфона можна бачити навіть себе в режимі реального часу.

Потреба у відеоспостереженні є, позаяк Горохівський район «транзитний» (межує з Львівською та Рівненською областями, і тут проходить значна кількість транспортних засобів протягом дня).
Місцева влада каже, що камер ще недостатньо, тому планують забезпечити відеонагляд «розумними» камерами зі всіх в’їздів.

«Ми матимемо картинку перебування транспортних засобів по Горохівщині, така собі профілактика злочинності. Це стимулюватиме потенціних порушників не вчиняти злодіянь та дотримуватись порядку» - ділиться своїми очікуваннями заступник начальника Горохівського відділу поліції Степан Свинарчук.

Побачивши позитивні результати впровадження безпекової реформи у місті, новітні засоби профілактики злочинності розпочали використовувати й села регіону, наприклад, Холонів.

Там за сприяння органів місцевого самоврядування нещодавно були встановленні камери, з бюджету населеного пункту на це виділили кілька десятків тисяч гривень. Сільський голова Олександр Мартинов сподівається, що порушень стане ще менше, хоч і зараз вони трапляються дуже рідко.

«Камери – це безпека села, плануємо повністю село покрити камерами», – ділиться Мартинов.

А з понеділка «арсенал» розумних камер поповнить ще одна камера в селі Журавники, що на межі з Львівською областю.

Сільський голова Віталій Сойко розповів, що вирішили встановити камери, тому що одного разу «обпеклися»: з місцевої церкви зловмисники викрали цінностей близько на 2 млн гривень.

«Весь потік транспорту з сусідньої області проходить через наше село, і потрібна фіксація обов’язково, бо бувають різні ситуації», - зауважує Сойко.

Він також додає, що в них дуже добре налаштована співпраця з місцевою поліцією, і встановлення камер допоможе їм краще взаємодіяти та сприяти в швидшому розкриванні злочинів.

Мешканці Горохівського району уже встигли оцінити перші позитивні результати функціонування камер на теренах регіону. Ті зловмисники, яких зафіксували камери, виявлені і притягнені до відповідальності, порушників правил дорожнього руху стало менше, профілактичні заходи стали ще ефективнішими. І це все завдяки 18 камерам, які функціонують у районі.

«Безпека громадян понад усе», – запевняють правоохоронці і вже планують суттєво збільшити кількість камер, тому продовжують вести перемовини з місцевою владою.
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
5

Коментарі:


Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.
- це взгалі не законно: - мєнт на свій приватний телефон може скачувати відео з камер спостереження
Відповісти
- хай у себе у відділках камери повісять, з вільним доступ до перегляду - там багато цікавого побачимо
Відповісти

© 2025. Усі права захищені. Повна або часткова перепублікація матеріалів можлива лише за дотримання таких умов: 1) гіперпосилання на «Волинь24» стоїть не нижче другого абзацу; 2) з моменту публікації на «Волинь24» минуло не менше трьох годин; 3) у кінці матеріалу на «Волинь24» немає позначки «Передрук заборонений».

Віртуальний хостинг сайтів HyperHost.ua в Україні