Луцький колекціонер знайшов одну з найдавніших книг, виданих в нашому місті

3
2
Луцький колекціонер знайшов одну з найдавніших книг, виданих в нашому місті
«Zbior nazwisk szlachty» вийшов у 1790 році в друкарні домініканського монастиря. Про це повідомив відомий луцький колекціонер Віктор Літевчук для Волинь.ком.

«Одна з найцінніших моїх знахідок за останні роки: найстаріше відоме луцьке видання – книга видана друкарнею домініканського монастиря у 1790 році – «Zbior nazwisk szlachty» (укр. «Збірник імен шляхти») автора Піотра Наленча Малаховського.

Хоча відомо близько 110-120 видань друкарні луцького домініканського монастиря (згідно списку домініканських монастирів провінції Руської, виданого в Кракові 1923 року), які нині становлять велику рідкість.

Луцький домініканський монастир отримав привілей на друкарню у 1787 році і місцевий єпископ Фелікс Турський дав дозвіл на її відкриття у тому ж році, де дозволено друкувати книги польською, латинською, французькою і російською мовами. Друкарня діяла до польського повстання 1831 року. Хоча відомо близько 110-120 видань друкарні луцького домініканського монастиря (згідно списку домініканських монастирів провінції Руської, виданого в Кракові 1923 року), які нині становлять велику рідкість. Насправді домініканці віддрукували значно більше книг, більшість з яких не зберіглося.

Книга «Збірник імен шляхти» є сьомим-десятим по хронології виданням домініканців та цікава своїм змістом і тематикою, тому що більшісь видань друкарні домініканського монастиря були релігійного змісту», – написав Віктор Літевчук.


Найстаріше відоме луцьке видання – книга видана друкарнею домініканського монастиря у 1790 році – «Zbior nazwisk szlachty».
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
2

Коментарі:


Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.
Молодець
Відповісти
i де там украiна ?
Відповісти
А скільки клопоту зі зберіганням отих старовинних книг. Мені дісталося дві, ще від прадіда, але щоб врятувати їх, продав колекціонеру на віоліті, він про них хоч подбає належним чином
Відповісти

© 2024. Усі права захищені. Повна або часткова перепублікація матеріалів можлива лише за дотримання таких умов: 1) гіперпосилання на «Волинь24» стоїть не нижче другого абзацу; 2) з моменту публікації на «Волинь24» минуло не менше трьох годин; 3) у кінці матеріалу на «Волинь24» немає позначки «Передрук заборонений».

Віртуальний хостинг сайтів HyperHost.ua в Україні