Карантин вихідного дня: які обмеження діють у світі

0
-9
Карантин вихідного дня: які обмеження діють у світі
Карантин лишається головним стримувальним заходом під час пандемії COVID-19 поки світ чекає на реєстрації вакцин. В Україні діє карантин вихідного дня. Схожі обмеження були й в інших країнах, зокрема в Ізраїлі, Індії, Португалії, а від середи, 18 листопада, таку практику відновлюють в Туреччині.

Як це працює і до яких наслідків призводить в інших державах – у сюжеті ТСН.

Туреччина

У квітні 2020 року Туреччина переживала один з перших своїх карантинів вихідного дня. Тоді через зростання кількості хворих на коронавірус влада заборонила населенню покидати домівки на свята протягом чотирьох днів.

І нині турецька влада повертається до обмежень. Щоправда, не настільки жорстких. Локдаун вихідного дня по-турецьки – це комендантська година від 8 вечора до 10 ранку та дозвіл кафе працювати лише на винос. Торговельні центри, салони краси та непродовольчі крамниці, на відміну од України, у Туреччині працюватимуть, обмежать лише час їхньої роботи. Президент країни Реджеп Таїп Ердоган закликав громадян бути обачними, бо ситуація може й змінитися.

«Дотримуючись гігієни, маскового режиму та соціального дистанціювання, ми маємо подолати цю хвилю вірусу. Якщо вірус надалі зростатиме, ми не зможемо уникнути необхідності запровадження жорсткіших обмежень», – заявив президент Туреччини.

Ізраїль

Ізраїль одним з перших експериментував із карантином вихідного. Там зачиняли спортивні й розважальні заклади, магазини та салони. Заклади харчування працювали на доставку. Обмеженнями ізраїльтяни були незадоволені. У містах виходили на протести, бо чи не кожен 5-й під час пандемії втратив заробіток.

Країни Європи

У Чехії та Словаччині підприємці та працівники сфери малого бізнесу виходять на протести через втрату грошей через карантин.

В Європі сподіваються, що суворі обмеження допоможуть не лише знизити пік захворюваності, а й зберегти Різдво. Якщо статистика таки піде на спад, саме на цей період карантин планують ослаблювати. Нідерланди почали робити це завчасно, а от у Франції, де кількість інфікованих велика, а обмеження суворі, знайшли свій спосіб підтримати святковий настрій і визнали різдвяні ялинки товарами першої потреби. Відтак, продаватимуть їх навіть під час карантину вже від цих вихідних.
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
-9

Коментарі:


Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.

© 2025. Усі права захищені. Повна або часткова перепублікація матеріалів можлива лише за дотримання таких умов: 1) гіперпосилання на «Волинь24» стоїть не нижче другого абзацу; 2) з моменту публікації на «Волинь24» минуло не менше трьох годин; 3) у кінці матеріалу на «Волинь24» немає позначки «Передрук заборонений».

Віртуальний хостинг сайтів HyperHost.ua в Україні