Як швидше повернути нюх після коронавірусу?

0
-6
Як швидше повернути нюх після коронавірусу?
Дослідження показало, що тренування нюху допомагає впоратися з паросмією – одним з порушень, які можуть розвиватися після перенесеної інфекційної хвороби.

Міжнародна група вчених спостерігала за 153 пацієнтами зі зниженням або зміною нюху після перенесених вірусних інфекцій, пише журнал Laryngoscope.

Тренування нюху полягало в регулярних (двічі на день) спробах розрізнити чотири різних запахи протягом декількох місяців. Для експерименту використовували запахи евкаліпта, лимона, троянди, кориці, шоколаду, кави, лаванди, меду, чебрецю і полуниці. Вчені підкреслюють, що це простий метод без побічних ефектів.

Паросмія – це спотворення нюху. При ній люди сприймають запахи не так, як раніше. Тобто, людина з паросмією може відчувати запахи, але ці запахи стають іншими, часто неприємними. Цей стан розвивається після перенесених інфекцій (в тому числі COVID-19) і травм.

Перевірка нюху проводилася на початку дослідження і через шість місяців. Вчені повідомляють, що тренування дало клінічно значущі результати: його застосування було пов'язане з поліпшенням як нюху, так і безпосередньо здатності розрізняти запахи. Вони вважають, що цей метод лікування може допомогти людям повернутися до нормального сприйняття запахів після вірусної інфекції.

Найвиразніший ефект від лікування вчені виявили у людей з найбільшими порушеннями нюху на початку дослідження. Також вони відзначили, що хороші результати були у літніх людей.

Це дослідження було проведено до початку пандемії COVID-19. Однак його автори впевнені, що їхні дані можуть бути корисні людям, які втратили нюх в результаті коронавірусної інфекції.
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
-6

Коментарі:


Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.

© 2024. Усі права захищені. Повна або часткова перепублікація матеріалів можлива лише за дотримання таких умов: 1) гіперпосилання на «Волинь24» стоїть не нижче другого абзацу; 2) з моменту публікації на «Волинь24» минуло не менше трьох годин; 3) у кінці матеріалу на «Волинь24» немає позначки «Передрук заборонений».

Віртуальний хостинг сайтів HyperHost.ua в Україні