Знайшли секрет ідеальної промови: як говорити, щоб вам повірили всі?

0
-2
Знайшли секрет ідеальної промови: як говорити, щоб вам повірили всі?
Не секрет, що одна з головних запорук успішного доповіді — впевненість спікера в тому, що він говорить. Але ще важливіше те, як саме він буде вести свою промову.

Вчені провели експеримент — кілька десятків добровольців мали слухати виступи і давати свою оцінку спікеру. Для чистоти експерименту голос синтезувався програмою, щоб виключити можливий вплив відношення людей до спікера, пише НВ.

Результати дослідження команда європейських вчених опублікувала в журналі Nature Communications. Одним з головних висновків стало те, що на багатьох людей більше впливало не те, що саме говорив промовець, а те, як саме він це говорив.

Дослідники змогли вивести формулу "ідеального" виступу: диктор повинен починати говорити відносно повільно, до середини речення трохи прискорювати темп мови, а потім знову потихеньку сповільнюватися. За допомогою інтенсивності промови спікер може розставляти акценти, а висота голосу також повинна йти від більшої до меншої з початку і до кінця речення.

Цей патерн працює на різних мовах — досліджувалися французька, іспанська та англійська. Річ у тім, що мозок "автоматично" вловлює подібні сигнали і краще запам'ятовує слова спікера. Також саме такій промові люди повірять охочіше, якщо це нова для них тема.

Варто відзначити, що ніякий стиль оповіді не дасть 100% результату, щоб всім слухачам було цікаво і вони довіряли спікеру. Описаний вище метод — це, скоріше, найбільш успішна стратегія в цілому.
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
-2

Коментарі:


Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.

© 2024. Усі права захищені. Повна або часткова перепублікація матеріалів можлива лише за дотримання таких умов: 1) гіперпосилання на «Волинь24» стоїть не нижче другого абзацу; 2) з моменту публікації на «Волинь24» минуло не менше трьох годин; 3) у кінці матеріалу на «Волинь24» немає позначки «Передрук заборонений».

Віртуальний хостинг сайтів HyperHost.ua в Україні