День матері: як з’явилось це свято та які його особливості

0
-1
День матері: як з’явилось це свято та які його особливості
Зазвичай, День матері відзначається у другій половині травня. На цей раз свято випадає на 9 травня.

Волинь24 пропонує познайомитись з його особливостями.

Коли з’явилось свято

Офіційно, Україна почала святкувати День матері з 1999 року. Хоча, це свято має довгу та цікаву історію.

Ще у первісні часи матерів вшановували у Римі та давній Греції.
У Великій Британії організовували Материнську неділю, наприкінці 19 століття вона набула великого значення.

Звичай святкування Дня матері у всьому світі зародився у Америці, перед початком Першої світової війни. Хоча, задумка з’явилась набагато раніше, завдяки американській пацифістці Джулії Ворд. Ще у 1870-х роках вона організовувала мітинги з цього приводу, але вони ігнорувались владою.

Інша активістка, Анна Джарвіс, у 1907 році розвинула ідею Джулії Ворд. Вона залишилась без мами, картала себе, що не змогла виразити свою любов та віддячити їй за опіку. Жінка почала звертатись до політиків для того, щоб вони підтримали ідею святкування Дня матері.

Через 3 роки, у 1910, штат Вірджинія першим відсвяткував це свято. Президент Томас Вудро підписав постанову про святкування Дня матері кожної другої неділі травня.

Одразу після ініціативи США, це свято почали відзначати 30 інших країн.

Особливості святкування

У Австралії матерям дарують букети хризантем, японці – гвоздики, англійці – торт, який прикрашають 12 кульками марципанів.
Цікавий факт, американці окрім подарунків носять гвоздику на одязі. Колір квітки може бути будь-яким, окрім білого. Білі гвоздики використовують для вшанування померлих матерів.

У Башмакчі (місто в Туреччині) День матері святкується щоп'ятниці – 52 рази на рік. Так відбувається у звязку з давнім звичаєм, кожна заміжня жінка, яка живе у будинку чоловіка, повинна відвідувати матір раз на тиждень.

Серед українців звичка святкувати День матері поширювалась з 1928 року. Тоді свято провів Союз українок Канади. Через рік львівська редакторка тижневика "Жіноча доля" та організатор-референт Союзу українок Олена Кисілевська проявила таку ж ініціативу.

Для матерів на Західній Україні, яка на той час підпорядковувалась Польщі, влаштовували різноманітні заходи та урочистості.

У 1939 році радянська влада заборонила святкування. Про свято забули майже на 50 років, а матусь вітали 8 березня. Дякуючи наполегливості діаспори та громадських діячів в Україні свято повернулось.

9 травня українці вітають не тільки матерів, а й вагітних. Дякують за любов, ласку та опіку. Кожна дитина, незалежно від віку старається зробити щось приємне, взяти домашні клопоти на себе, подарувати квіти, зробити сюрприз чи приготувати смачну вечерю.

Не забудьте привітати своїх мам, подякуйте їм за те, що ви є!
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
-1

Коментарі:


Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.

© 2024. Усі права захищені. Повна або часткова перепублікація матеріалів можлива лише за дотримання таких умов: 1) гіперпосилання на «Волинь24» стоїть не нижче другого абзацу; 2) з моменту публікації на «Волинь24» минуло не менше трьох годин; 3) у кінці матеріалу на «Волинь24» немає позначки «Передрук заборонений».

Віртуальний хостинг сайтів HyperHost.ua в Україні