Як уповільнити старіння мозку: 7 способів

0
-4
Як уповільнити старіння мозку: 7 способів
Швидкість старіння мозку напряму залежить від способу життя. Тому, переглянувши його, робота та здатності мозку в рази покращиться.

Про це повідомляє Svenska Dagbladet.

Не дивлячись на те, що нервові клітини здатні відновлюватись, з часом його ділянки скорочуються.Уважність, здатність до навчання, сприйняття страждають більше всього. За словами вчених, хоч ми і не відчуваємо ознак старості, процес старіння починається ще у молодості.

Професор психології здоров'я в гетеборзькому університеті Магнус Ліндвалл пояснив, що у віці 40 років уже неможливо перевершити своїх дітей у робочій пам’яті та швидкості мислення.

Що впливає на процес старіння мозку

Основні причини – це гени, спадковість, навколишнє середовище та спосіб життя. Звісно, швидкість цього процесу у кожного своя, але краще якомога скоріше додати корисні звички у своє життя.

З віком мозок ще більше потерпає від нашого способу життя. Існує три види стимуляції, які гальмують старіння мозку:

Фізична;

Когнітивна;

Соціальна.

Що потрібно робити

Постійний рух
Завдяки тренуванням умови для утворення нових нервових клітин покращуються. Нещодавно було проведене дослідження, яке показало, що для мозку корисна будь-яка активність і навіть силові тренування, - додав Ліндвалл.

Від сидячого способу життя у організмі посилюються запальні процеси та збільшується ризик деменції.

Як показує дослідження, в 13% випадків пасивний спосіб життя пацієнта стає однією з причин хвороби Альцгеймера.

Шведське дослідження, яке провели серед людей у віці 60 років показує, що у тих, хто займається фізичною активністю, краще виробляється дофамін, що покращує пам'ять та мотивацію.

Здоровий сон
Краще всього – спати не менше 7 годин на добу.
Прагніть спати не менше 7 годин на добу. Ті люди, які регулярно сплять не менше 6 годин у 50 – 60 років мають меншу ймовірність розвитку деменції Недосип у середньому віці підвищує ризик розвитку слабоумства , опубліковане у 2021 році.

Їжте більше овочів та урізноманітніть раціон
Раціон впливає на створення нових клітин мозку та на роботу нервових клітин.

Існує раціон, який корисний взагалі для всіх клітин організму, в тому числі нервових. Раціон, який містить багато овочів, ягід, фруктів, бобових, горіхів, цитрусових, маслинової олії та риби є корисним для всього організму, - розповідає професорка Каролінського інституту Май-Ліс Хеленніус, яка спеціалізується на профілактиці серцево-судинних захворювань.

При надлишку тваринних жирів і білків складніше отримати достатню кількість поліненасичених жирних кислот, які життєво важливі для мозку. Мінімум 1% калорій має надходити в організм з омега-3, а це відповідає 2,5 – 3 грамам в день.

Уникайте зайвої ваги
Відомо, що існує зв'язок між дієтами та когнітивними здібностями. Популярний метод схуднення – періодичне голодування, наприклад, впливає на білки в мозку, які є важливими для утворення нових нервових клітин.

Але поки недостатньо наукових даних, щоб сказати, як періодичне голодування впливає на процес старіння людського мозку.

Зараз люди витрачають так мало енергії, що для схуднення часто недостатньо просто зменшити кількість порцій. До того ж в такому разі існує ризик, що ми недоотримаємо якихось життєво важливих поживних речовин.

Не забувайте про мікрофлору кишечника
Кишечник вважається другим мозком. Між мозком і черевною порожниною через блудний нерв існує зв'язок в обох напрямках. Дослідження показують, що 90% гормону серотоніну, який дуже важливий для психічного здоров'я, пов'язані з кишечником.

Якщо мікрофлора кишечника багата різними бактеріями – це корисно і для мозку. Проблема в тому, що ми харчуємося дуже одноманітно і вживаємо занадто мало клітковини, необхідної для різномаїття "хороших" бактерій.

Налагоджуйте стосунки
На здоров'я мозку позитивно впливає здорове психологічне самопочуття. Коли у нас все добре в стосунках з близькими, ми активні й відчуваємо, що в житті є сенс. Як наслідок – знижуються і стрес, і інтенсивність запальних процесів в організмі. Менше запалень – кращі когнітивні здібності.

Вважається, що люди похилого віку старше 80 років, які продовжують вести активне соціальне життя (ходити в кіно або обідати в кафе), довше зберігають мікроструктуру білої речовини мозку, а також показують кращі результати в тестах на швидкість мислення.

Вчіться новому
Діяльність, яка вимагає концентрації та відпрацювання, позитивно впливає на здоров'я мозку. У людей похилого віку, які регулярно ходять на танці, краще розвинута структура ділянок мозку, пов'язаних з гіпокампом, а вчені вважають, що це добре впливає на пам'ять.

Раніше вважалося, що освіта захищає мозок від деградації, але недавні дослідження показали, що мозок людей з вищою освітою з віком зменшується аналогічно мозку людей без освіти. Це означає, що важливо тренувати мозок новими завданнями й знаннями все життя.

Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
-4

Коментарі:


Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.

© 2025. Усі права захищені. Повна або часткова перепублікація матеріалів можлива лише за дотримання таких умов: 1) гіперпосилання на «Волинь24» стоїть не нижче другого абзацу; 2) з моменту публікації на «Волинь24» минуло не менше трьох годин; 3) у кінці матеріалу на «Волинь24» немає позначки «Передрук заборонений».

Віртуальний хостинг сайтів HyperHost.ua в Україні