У Польщі гостра нестача сезонних робітників: українці не хочуть їхати

5
1
У Польщі гостра нестача сезонних робітників: українці не хочуть їхати
Фермерські господарства та галузь гостинності (готелі, рестороани, кафе) в Польщі почали відчувати гостру нестачу робочих рук.

Про це Волинь24 повідомили в Аналітичному центрі міжнародної компанії з працевлаштування Gremi Personal.

Сезон збору врожаю ягід (полуниці, вишні, смородини та малини) у Польщі починається ще до початку літа. І нині польські підприємці скаржаться, що половина їхнього врожаю може бути втрачена, якщо іноземці, зокрема українці не почнуть активніше повертатись до сезонної роботи.

Робочі з України, які залишились у Польщі через пандемію, не вирішують проблему нестачі робочої сили в сільському господарстві, де характер робіт саме сезонний.

Як повідомила директор відділу рекрутингу компанії Gremi Personal Анна Джоболда, у пік сезону місцевим фермерам треба близько 100 000 сезонних працівників і більшість з них - українці. Самі ж поляки на сезонні роботи їдуть в Німеччину, Нідерланди та Скандинаії, де платять більше. Зараз у Польщі є велика кількість легальних вакансій для сезонних працівників у фермерських господарствах з хорошою оплатою, однака українці не дуже поспішають.

Аналогічні проблеми і у підприємців з індустрії HoReCa. Цього року пропозицій для офіціантів, барменів, барист, покоївок, кухарів набагато більше, ніж зазвичай. Через пандемію і скорочення витрат велику кількість співробітників звільнили або відправили в неоплачувані відпустки. Зараз же уряд Польщі оголосив про поступове скасування карантинних обмежень і кількість вакансій у цій галузі почала стрімко зростати.

Як повідомив Томаш Богдевич, генеральний директор Gremi Personal, раніше звільнені працівники знайшли роботу в інших галузях. Тож порятунком для готелів і ресторанів можуть стати робітники зі Сходу.
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
1

Коментарі:


Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.
нехай самі поляки працюють,чи купляють комбайни, а то привикли за чужий рахунок.
Відповісти
нехай індусів завозять.
Відповісти
За таке ставлення і зарплату і рабські умови хай самі пашу ть
Відповісти
Так наші "фабриканти" не краші рабовласники, обов'язків за трьох, а зарплати жалюгідні!
Відповісти
робив я в 90-х на вишнях. поляк платив копійки, обманював на вазі і навіть води не привіз. то я вишень нажерся на рік вперед
Відповісти

© 2024. Усі права захищені. Повна або часткова перепублікація матеріалів можлива лише за дотримання таких умов: 1) гіперпосилання на «Волинь24» стоїть не нижче другого абзацу; 2) з моменту публікації на «Волинь24» минуло не менше трьох годин; 3) у кінці матеріалу на «Волинь24» немає позначки «Передрук заборонений».

Віртуальний хостинг сайтів HyperHost.ua в Україні