Як купувати долари: нові правила та заборони

0
0
Як купувати долари: нові правила та заборони
Нацбанк спростив купівлю готівкової валюти для українців з 30 червня. Проте збільшилася кількість скарг.

Про те, як тепер купувати долари та євро, розповідає 24 канал.

Як купувати готівкову валюту

Щоб купити тисячу доларів, раніше потрібно було мати із собою товсту пачку гривневих купюр. Але з 30 червня Нацбанк спростив процес обміну валют для українців. Достатньо мати при собі картку з необхідною сумою грошей та розплатитися за валюту через термінал в касі.

Так само можна й продати долари. Сума у гривні зарахується на ваш картковий рахунок.

Де купувати валюту

У банку.
Це надійний спосіб, але не позбавлений черг. До того ж часто у відділеннях немає необхідної суми валюти і потрібно замовляти наперед.
В обміннику.
Зручний, адже обмінників куди більше, ніж банків. Але й ризиковий, оскільки значна їх частина - нелегальні. А відтак там можуть продати фальшиві купюри і ніхто вас не захистить. Тому треба перевіряти, чи є в обмінника ліцензія.
Онлайн.
Цей спосіб відкрився для українців у 2020 році. Маючи валютну або інтернет-карту, клієнт може просто перевести туди гроші з гривневої картки. Конвертація відбудеться автоматично.
Зверніть увагу, що лімітом обміну валют на рік є 200 тисяч євро. Цю суму Нацбанк залишив без змін.

Бізнес зможе купувати валюту без обмежень

Ще одним кроком політики лібералізації стане зняття обмежень на готівковому ринку для бізнесу. Наступним важливим кроком стане зняття вимоги для бізнесу, що стосується покупки іноземної валюти під зобов'язання, зазначив заступник глави НБУ Юрій Гелетій.

Він додав, що зняття обмежень буде поступовим. Разом з тим цей крок буде найважливішим з-поміж останніх для валютного ринку.

Які валюти не приймають

Водночас українцям масово відмовляють в обміні валюти, якщо долари чи євро пошкоджені. І касири мають на це право. Як повідомляла Волинь24, до Національного банку України надходять численні запити та скарги від громадян щодо відмови банків приймати зношені і пошкоджені банкноти іноземних валют при здійсненні валютно-обмінних операцій.

Зокрема, проблеми можуть виникнути з валютою, яка:
має кілька пошкоджень відразу;
значно зношена (стара);
порвана;
має плями фарби.
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
0

Коментарі:


Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.

© 2024. Усі права захищені. Повна або часткова перепублікація матеріалів можлива лише за дотримання таких умов: 1) гіперпосилання на «Волинь24» стоїть не нижче другого абзацу; 2) з моменту публікації на «Волинь24» минуло не менше трьох годин; 3) у кінці матеріалу на «Волинь24» немає позначки «Передрук заборонений».

Віртуальний хостинг сайтів HyperHost.ua в Україні