Українська вірусологиня сказала, яка вакцина від коронавірусу найкраща

0
5
Українська вірусологиня сказала, яка вакцина від коронавірусу найкраща
Для тих, хто прищепився будь-якою вакциною або вже перехворів на коронавірус, штам Дельта не страшний. Додаткове третє щеплення для таких людей буде зайвим. Що стосується вакцинації дітей, то вона виправдана лише в разі, якщо йдеться про групи ризику.

Про це повідомляє "OBOZREVATEL".

В Україні варто зосередитися на вакцинації не молоді, а тих, хто ризикує отримати ускладнення в разі зараження коронавірусом.

Такі думки висловила вірусологиня, докториня медичних наук Алла Мироненко. Далі наводимо її пряму мову.

Чи потрібна третя доза вакцини від коронавірусу?

Я думаю, що третя доза не потрібна. Будь-яка РНК-вакцина, наприклад, Pfizer і Moderna, зроблена на малесенький шматочок РНК, який кодує саме спайковий білок, що контактує з клітинами людського організму. Якщо в тій вакцині нічого не змінилося, то три дози захищатимуть так само, як і дві дози.

Якщо вакцину не змінити відповідно до нового штаму, то нічого не буде. Третя доза дасть антитіла до тих самих структур вірусу, антитіла проти яких уже є.

Але якщо людина чимось вже щепилася або хворіла раніше будь-яким варіантом COVID-19, тобто перенесла інфекцію й одужала, то їй нічого не загрожує, зокрема й Дельта-штам. Коли людина перенесла інфекцію, в неї є антитіла до всіх структур вірусу, зокрема внутрішніх, і клітин пам’яті, а не лише до поверхневих антигенів.

Чи може третя доза завдати шкоди організму? Це мені не відомо, питання треба вивчати. Але безмірно вводити в організм чужорідні антигени теж не є вкрай корисним. Це виснажує імунну систему. Той запас клітинної пам’яті, який у нас є, також виснажується.

Яка вакцина більш ефективна проти Дельта-штаму?

На сьогодні таких даних немає. Треба все вивчити, проаналізувати, вибрати різні групи хворих, подивитися вплив вакцини на них. Це все потребує часу. Зараз усе так швидко змінюється, що навіть там, де є політична воля і кошти на це, не встигають зробити дослідження. Що вже казати про дослідження, які не заплановані та не фінансуються?

Тому все виходить емпіричним шляхом.

Чи потрібна вакцинація дітей?

Як аргумент на підтримку вакцинації наводять факт загибелі від коронавірусу близько 60 дітей. Але необхідно зважати на те, що це були проблемні діти – з інвалідністю. Можливо, вони не були доглянуті як слід, можливо, їм не була вчасно надана відповідна медична допомога.

Тому й уточнюється, що вакцинувати планують проблемних дітей. Але все одно це буде робитися із згоди батьків.

А загалом дітям вакцинація не потрібна. У них за віком мало тих рецепторів, з якими зв’язується вірус. Діти хворіють, але зазвичай дуже легко. Це проходить як звичайне ГРВІ. Може, в лікарню хтось і потрапляв, але, на щастя, таких дуже мало. Окрім того, досвід минулого року нам показав, що в родинах дорослі заражували дітей, а не навпаки.

Тому я не бачу сенсу у вакцинації дітей.

Чому вакцинація в Україні відбувається не дуже правильно?

Треба виписати стратегію, кого потрібно щепити, а кого поки що не потрібно. У нас заявляють про 5 мільйонів щеплених. Але з тих 5 мільйонів скільки перехворіло? Тим, хто перехворів, не потрібно було бігти і щепитися. Треба було щепити тих, хто має фактори ризику тяжкого перебігу хвороби і хто не хворів, бо це небезпечно. Тому що, коли всі одночасно хворіють, збільшується навантаження на медичну систему і неможливо всім надати якісну кваліфіковану допомогу.

Передусім необхідно щепити людей із хронічною патологією, бронхіальною астмою, цукровим діабетом і гіпертонічною хворобою. Їх варто переконувати, щоб вони вакцинувалися, а не вакцинувати всіх підряд, аби нам тільки цифра була.
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
5

Коментарі:


Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.

© 2025. Усі права захищені. Повна або часткова перепублікація матеріалів можлива лише за дотримання таких умов: 1) гіперпосилання на «Волинь24» стоїть не нижче другого абзацу; 2) з моменту публікації на «Волинь24» минуло не менше трьох годин; 3) у кінці матеріалу на «Волинь24» немає позначки «Передрук заборонений».

Віртуальний хостинг сайтів HyperHost.ua в Україні