Чи допомагає часник та цибуля від грипу, - роз'яснення фахівців

3
-3
Чи допомагає часник та цибуля від грипу, - роз'яснення фахівців
У розпал епідемії грипу люди намагаються захистити себе від хвороби народними методами. Зокрема, починають вживати більше цибулі та часнику, які, нібито, повинні знезаражувати повітря, вбивати вірус та зміцнювати імунітет. Проте, наскільки дієва такі способи. Про це повідомляє Міністерство охорони здоров'я.

Часник і цибуля містять фітонциди — речовини, смертельні для багатьох видів найпростіших та бактерій. Однак їхня дія поширюється на вкрай малу зону навколо самої рослини.

Лікувальна дія часнику наразі не доведена, лише "у пробірці", тобто, коли дослідження не проводилися на живих організмах. Цибуля ж містить корисні речовини: вітамін С, фолієву кислоту, вітамін В6 і калій. Втім, вона також не має доведеної лікувальної дії проти жодної з хвороб.

За словами представника МОЗ, часник та цибуля не можуть знезаразити повітря. Пари, які вони виділяють, можуть навіть погіршувати стан людини. Сильний запах цибулі або часнику може спровокувати кашель та спазм бронхів, якщо людина хворіє або має проблеми з дихальною системою.

Для покращення якості повітря набагато ефективніше провітрювати кімнату/квартиру/будинок та, за можливості, забезпечити достатнє зволоження, оскільки сухе непровітрене приміщення — найкраще середовище для розповсюдження вірусів. Також не варто допускати пересихання слизової оболонки носа. Вона є першим бар’єром для збудників, які можуть потрапити в наше тіло з повітрям. Якщо слизові оболонки пересихають, робота місцевого імунітету порушується, а віруси з легкістю долають захисний бар’єр.

На питання чи можуть часник та цибуля укріпити імунітет та допомогти попередити грип, у МОЗ дали негативну відповідь.

Фітонциди, які в них містяться, діють дуже короткий проміжок часу, а тому не можна говорити про якійсь довготривалий ефект та якісну профілактику.

Звісно, ви можете без проблем вживати ці продукти, якщо полюбляєте. Однак, в усьому має бути баланс. Надмірне споживання цибулі та часнику може призвести до проблем зі шлунково-кишковим трактом через подразнення слизової оболонки.

Також не радять промивати ніс соком часнику або цибулі, це - небезпечно, оскільки є високий ризик хімічного опіку.

За інформацією МОЗ, Найкращою профілактикою грипу є вакцинація.
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
-3

Коментарі:


  • Статус коментування: постмодерація для зареєстрованих користувачів, премодерація для незареєстрованих
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.
Ну да, їм аби більше вакцин втюхати, а наслідки вакцинування у довгостроковій перспективі багатьом відомі.
Відповісти
Ага, від часнику жодної користі, але заражати вакциною організм під час епідемії нуу дуужее '' розумно''. "Медики" блін, самі ж свої протоколи порушують!
Відповісти
Чесно кажучи, вважаю, що часник та цибуля у таких ситуаціях речі, малоефективні. Ось чисте повітря – це так. Але все одно тільки на це сподіватися безглуздо. Я, наприклад, десь у жовтні, ще курс Iнфлюциду приймаю як профілактику. Поки що другий сезон обходжуся без лікарняного!
Відповісти

© 2024. Усі права захищені. Повна або часткова перепублікація матеріалів можлива лише за дотримання таких умов: 1) гіперпосилання на «Волинь24» стоїть не нижче другого абзацу; 2) з моменту публікації на «Волинь24» минуло не менше трьох годин; 3) у кінці матеріалу на «Волинь24» немає позначки «Передрук заборонений».

Віртуальний хостинг сайтів HyperHost.ua в Україні