Чому українці перестали економити під час війни

0
Чому українці перестали економити під час війни
За час війни в Україні зросла кількість людей, які не заощаджують гроші. Якщо раніше таких було 11%, то зараз — 16%. Насамперед економити перестають на одязі та взутті, а також продуктах харчування.

Про це у колонці для Економічної правди розповіла голова Ради Незалежної асоціації банків України Олена Коробкова.

Вона зазначила, що йдеться про українців 25-50 років, які до початку війни мешкали в містах з населенням понад 50 тис. осіб.

При цьому Коробкова наголосила: перестають економити українці й на інших товарах та послугах. Зокрема, на:

засобах для догляду за тілом;
пальному для авто;
товарах для дітей;
комунальних послугах.
З іншого боку, зазначила вона, у 53% аудиторії загалом зменшився обсяг споживчих витрат. У більшості випадків причинами цього є:

скорочення доходів;
спроби більше економити для того, щоб мати можливість робити заощадження.
"Серед переселенців — як внутрішніх, так і зовнішніх — також спостерігається скорочення витрат, на яких заощаджують", — зауважила Коробкова.

При цьому, за її словами, внутрішні переселенці переважно більше заощаджують саме на базових витратах, а зовнішні значно частіше на оренді житла.

За словами голови Ради Незалежної асоціації банків, у розподілі сімейного доходу 59% – це витрати першої необхідності. 22% – інші види видатків, а 12% становлять заощадження.

Водночас, частка заощаджень суттєво зростає, починаючи з доходу понад 20 тисяч гривень, ця група починає відкладати від 20% доходу.

Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
5

Коментарі:


  • Статус коментування: постмодерація для зареєстрованих користувачів, премодерація для незареєстрованих
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.

© 2024. Усі права захищені. Повна або часткова перепублікація матеріалів можлива лише за дотримання таких умов: 1) гіперпосилання на «Волинь24» стоїть не нижче другого абзацу; 2) з моменту публікації на «Волинь24» минуло не менше трьох годин; 3) у кінці матеріалу на «Волинь24» немає позначки «Передрук заборонений».

Віртуальний хостинг сайтів HyperHost.ua в Україні