День Варвари: як відзначити і що не можна робити

0
День Варвари: як відзначити і що не можна робити
Щорічно 17 грудня церква вшановує пам'ять великомучениці Варвари Іліопольської, яка вважається покровителькою жіночої праці і захисницею від раптової смерті. Цей день широко відзначається у всіх східнослов'янських країнах, в тому числі і в Україні, пише Уніан.

Варварин день - історія свята
Згідно зі святими текстами, свята Варвара народилася на півдні Римської імперії в сім'ї багатого язичника. Дівчина володіла рідкісною красою, і батько замкнув її у високій вежі, щоб ніхто не побачив красу дочки.

Потай від батька Варвара прийняла християнство, через що він відрікся від неї. Батько відправив дочку до правителя міста, який змушував Варвару відректися від віри, але вона була віддана християнству. За це дівчину піддали тортурам, а потім наказали стратити. Її батько став катом своєї дочки.

Звичаї і традиції Дня святої Варвари
Варварин день серед наші предків вважався початком великого триденного свята, який включав в себе Варварин день 17 грудня, Савин день 18 грудня, і День святого Миколая 19 грудня. Всі три дні українці гуляли і веселилися, накривали ситний стіл і займалися рукоділлям.

Святій Варварі моляться про зцілення при будь-яких хворобах, Про захист від раптової смерті і грози. Вагітні просять у святої легких пологів, а бездітні жінки просять послати їм дитину.

У Київській Русі цю дату називали бабиним святом, а жінки 17 грудня не займалися жодною роботою. У цей день було прийнято невісткам ходити в гості до свекрух, щоб поліпшити відносини.

Традиційні страви на день Варвари - кутя і компот. Також в цю дату жінки ліпили багато вареників з різними начинками, випікали пироги з маком, робили варення і пряники. Дівчата пригощали варениками хлопців. Чоловіки варили пиво за власним рецептом.

На Варвару служили панахиду за померлими рідними і молилися за упокій їхніх душ. У цю дату можна відвідати могилу рідних.

Що не можна робити в День святої Варвари
З давніх часів у Варварин день заборонено прясти.
Не можна в цей день прати і місити глину, та й взагалі краще звести до мінімуму роботу по дому, хоча можна готувати і мити посуд.
Не можна пити алкоголь сьогодні.
Невістці не можна сваритися зі свекрухою, інакше відносини будуть зіпсовані.
Не можна лаятися, сваритися, лихословити.

Народні прикмети та традиції:
зоряне небо на Варвару – до холодів, а тьмяне – до потепління
морози на Варю – бережи ніс та вуха
Варвара ночі вкрала, дня приточувала
Варвара не любить юшки без навару
на Варвару не можна прати, білити та займатися брудними домашніми справами.

Іменини:
Олександр, Олексій, Анастасія, Варвара, Василь, Геннадій, Дмитро, Катерина, Іван, Кіра, Микола, Уляна. Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела!
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
0

Коментарі:


  • Статус коментування: без коментарів
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.

© 2025. Усі права захищені. Повна або часткова перепублікація матеріалів можлива лише за дотримання таких умов: 1) гіперпосилання на «Волинь24» стоїть не нижче другого абзацу; 2) з моменту публікації на «Волинь24» минуло не менше трьох годин; 3) у кінці матеріалу на «Волинь24» немає позначки «Передрук заборонений».

Віртуальний хостинг сайтів HyperHost.ua в Україні