Спалах інфекційних захворювань на Волині: тисячі дітей хворіють на грип та ГРВІ

0
Спалах інфекційних захворювань на Волині: тисячі дітей хворіють на грип та ГРВІ
У Волинській області за тиждень з 6 по 12 березня на гострі респіраторні вірусні інфекції, в тому числі коронавірусну інфекцію, захворіли 4651 людина проти — 4860 осіб за попередній тиждень.

Зниження захворюваності у порівнянні з попереднім тижнем – на 4,5%. Серед захворілих 55% становлять діти до 17 років, йдеться на сайті Волинського обласного центру контролю та профілактики хвороб.

Інтенсивний показник захворюваності за даний період становить 455,6 на 100 тисяч населення, що на 17,3% нижче епідемічного порогу розрахованого для області та вказує на неепідемічний рівень активності.

Варто знати. Принцип роботи всіх вакцин такий – вони містять ослаблений чи «вбитий» збудник інфекції або його частинку, які безпечно знайомлять нашу імунну систему з загрозою та вчать, як її знищити. Коли ми зустрічаємо справжню інфекцію, то наш імунітет уже готовий захистити нас від неї.

Для організму людини немає ніякої різниці, як він познайомиться зі збудниками – у декількох окремих монокомпонентних вакцинах чи у складі однієї полікомпонентної. Результат буде однаковий – у нас з’явиться захист від цих інфекцій.

Втім, між моно- та полівакцинами все ж є різниця. Вона полягає у кількості уколів.

У два місяці, наприклад, дитина має отримати щеплення від шести інфекцій: кашлюка, дифтерії, правця, гепатиту В, ХІБ-інфекції та поліомієліту. Якщо робити їх окремими вакцинами – це буде чотири уколи: моновакцина від гепатиту В, моновакцина від ХІБ-інфекції, моновакцина від поліомієліту та комбінована вакцина від кашлюка, дифтерії та правця. А можна вколоти одну шестикомпонентну вакцину, яка захистить від усіх цих інфекцій, чи одну п’ятикомпонентну та одну монокомпонентну вакцину.

Усі ці варіанти дадуть абсолютно однаковий захист. Але для маленької дитини кожен укол – це додатковий стрес. Тому якщо у вас є вибір, то можна віддати перевагу полікомпонентній вакцині. Якщо такого вибору немає, варто вакцинувати дитину тими вакцинами, які є в наявності.

Під час війни захист від інфекційних хвороб особливо важливий. Краще вчасно вколоти дитині декілька вакцин, ніж залишити її без захисту, поки ви чекаєте на потрібну багатокомпонентну вакцину.

З початку епідсезону на Волині вакциновано – понад 2500 осіб, із них групи ризику становлять 80%.

Всього з початку епідсезону 2022-2023 років ГРВІ та грипом перехворіло уже понад 99 тисяч волинян — це 10 % населення області. Близько 2% від загальної кількості захворілих госпіталізовано, переважно це дорослі особи.

В області, крім коронавірусної інфекції, циркулює вірус грипу А (АН3), не субтипованого та вірус грипу В, парагрипу, аденовіруси, RS-віруси, риновіруси, метаневмовіруси.

Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
-2

Коментарі:


  • Статус коментування: постмодерація для зареєстрованих користувачів, премодерація для незареєстрованих
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.

© 2025. Усі права захищені. Повна або часткова перепублікація матеріалів можлива лише за дотримання таких умов: 1) гіперпосилання на «Волинь24» стоїть не нижче другого абзацу; 2) з моменту публікації на «Волинь24» минуло не менше трьох годин; 3) у кінці матеріалу на «Волинь24» немає позначки «Передрук заборонений».

Віртуальний хостинг сайтів HyperHost.ua в Україні