В Україні хочуть внести зміни до паспортів-книжечок

4
В Україні хочуть внести зміни до паспортів-книжечок
Паспорти старого зразка, ймовірно, не міститимуть даних російською мовою.

Стали відомі нові подробиці можливих змін, які стосуються паспортів українців.

Про них у коментарі для ТСН.ua розповів уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь.

"Я оприлюднив річний публічний звіт, як це передбачено законом. Згадав про те, що є проблема зі зразками паспортів", - розповів нам Кремінь, пояснюючи, що зараз в Україні є чинними і ID-паспорт, і паспорт у вигляді книжечки.

За його словами, у звіті міститься рекомендація Кабміну забезпечити внесення змін до Тимчасового порядку оформлення і видачі паспорта громадянина України, затвердженого наказом Міністерства внутрішніх справ України від 06.06.2019 № 456 (зареєстрований в Міністерстві юстиції України 14.06.2019 за № 620/33591) та скасувати вимогу внесення відомостей російською мовою на другій сторінці паспорта громадянина України зразка 1994 року (у формі книжечки) як таку, що не відповідає положенням Закону України "Про забезпечення функціонування української мови як державної".

Як додатково розтлумачив нам Кремінь, зараз не йдеться про те, що біометричні та паспорти у формі книжечки, які є на руках у населення, будуть визнані недійсними. За його словами, насправді у країні є випадки, коли українці через релігійні переконання та за рішенням суду отримують паспорти-книжечки. Як відомо, в цьому документі на другій сторінці дані написані російською.

"Тобто якщо паспорт-книжечка буде видаватися, то відомості треба вносити туди тільки українською. Закон передбачає внесення відомостей про громадянина в різні документи тільки державною мовою", - пояснює сенс своєї ініціативи Кремінь.

На запитання про те, коли до паспортів-книжечок будуть вноситися дані лише українською мовою, Кремінь відповів, що це мало статися ще 2019 року, коли набув чинності закон про мову.

"Але про нові зразки паспортів не йдеться, про заборону і скасування теж не йдеться", - наголосив Кремінь.
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
-5

Коментарі:


  • Статус коментування: без коментарів
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.
хочут викнути дружину
Відповісти
Просто нагадую, що основний Закон України – Конституція, що має найвищу юридичну силу. Статті 10 та 11 Народ не відміняв. Людей об'єднує МЕНТАЛЬНІСТЬ, а не мова як засіб спілкування чи язик як орган. Досить спекулювати на цій темі. Скільки мов існує в Європі? Вони всі захищені!
Відповісти
А ещё всё взаимное: эмпатия, помощь, доверие и т.д.
Люди запутались во лжи и политике... Забыли, кто они.
Стратегия вредителей стара как мир: "разделяй и властвуй".
~
Відповісти
А ещё всё взаимное: эмпатия, помощь, доверие и т.д.
Люди запутались во лжи и политике... Забыли, кто они.
Стратегия вредителей стара как мир: "разделяй и властвуй".
~
Відповісти

© 2024. Усі права захищені. Повна або часткова перепублікація матеріалів можлива лише за дотримання таких умов: 1) гіперпосилання на «Волинь24» стоїть не нижче другого абзацу; 2) з моменту публікації на «Волинь24» минуло не менше трьох годин; 3) у кінці матеріалу на «Волинь24» немає позначки «Передрук заборонений».

Віртуальний хостинг сайтів HyperHost.ua в Україні