З якими хворобами звільняють від мобілізації

3
З якими хворобами звільняють від мобілізації
В Украні вже понад 14 місяців триває воєнний стан та загальна мобілізація. Однак, законодавством визначений перелік хвороб, з якими не беруть служити, пише 24 канал.

Так, частина чоловіків через стан здоров'я не підпадають під мобілізацію.

З якими хворобами звільняють від військової служби
Перш за все, варто знати, що перелік хвороб, з якими не беруть на військову службу, чітко визначений у наказі "Про затвердження Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України". Детально ознайомитися з ним можете тут.

Від військової служби та мобілізації звільняються громадяни, які мають важкі патології. Зокрема, шизофренію, розумову відсталість, відсутність кінцівки, сліпоту та глухоту.

Окрім того, визначено захворювання, з якими людину можуть тимчасово або довічно звільнити від служби не лише у мирний, а й у воєнний час.

До таких хвороб належать:
розлади психіки та поведінки,

Захворювання нервової системи – гостра форма менінгіту, енцефаліту, мієліту, енцефаломієліту, внутрішньочерепний або внутрішньохребетний абсцес, системна атрофія, дегенеративні патології, церебральна форма паралічу, паралітичний синдром, хвороба Паркінсона, міастенія, розсіяний склероз, захворювання нервово-м'язового апарату, міопатія, дорсалгія, радикулопатія, цервікалгія, ішіас, люмбаго.

Захворювання органів зору – умовно непридатними у воєнний час вважаються особи, що мають серйозні анатомічні дефекти повік, орбіт або очної кон'юнктиви, які супроводжуються вираженим порушенням рухових або зорових функцій на обох очах.

Хвороби органів слуху – якщо особа має стійку, повну глухоту на обидва вуха або глухонімоту, що має виражені вестибулярно-вегетативні порушення, які супроводжуються виникненням симптомів хвороби Меньєра, то вона не підлягає мобілізації.

Хвороби системи кровообігу – якщо важкі форми таких захворювань, то людина є непридатної до служби в армії.

Хвороби дихальної системи – від служби в армії звільняються чоловіки, які страждають хронічною формою бронхіту та пневмонії,

ХОЗЛ або мають важку форму бронхіальної астми.

Патології сечостатевої системи – тяжкий нефротичний синдром, хронічний інтерстиціальний нефрит, гострий пієліт, пієлонефрит, тубулоінтерстиціальний нефрит, хронічний первинний пієлонефрит, нефропатії, ниркову недостатність, гідронефроз.

Хвороби системи травлення – щелепно-лицьові аномалії, зокрема, аномалії прикусу, що супроводжуються порушенням дихання, нюху, а ще ковтальної, мовленнєвої та жувальної функції.

Захворювання кісток – особи, які страждають на виражену деформацію або дефекти пальців кисті, стоп; важку форму плоскостопості; фібробластичні патології з порушенням рухової активності, не підлягають призову.

Тяжка форма вірусних гепатитів, що погано піддається лікуванню і супроводжується вираженим порушенням у роботі органів і систем.
Онкологічні захворювання – особи, що мають онкозахворювання та встановлений невиліковний діагноз, не можуть бути мобілізовані на військову службу.

ВІЛ-інфекція – якщо супроводжується розвитком паразитарних чи інфекційних захворювань, утворенням злоякісних пухлинних процесів, іншими уточненими захворюваннями, то людина вважається непридатною до військової служби.
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
5

Коментарі:


  • Статус коментування: без коментарів
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.
А кривих беруть? бо нічого не сказано про те, якщо нога одна коротша другої
Відповісти
А де курва серцевосудинні,інфаркти,інсульти,стенокардії?
Відповісти
А де про те що у людини хвора спина.. таких можна значить..ви просто думаєте лише про свої сраки,а на інших вам наплювати..
Відповісти

© 2025. Усі права захищені. Повна або часткова перепублікація матеріалів можлива лише за дотримання таких умов: 1) гіперпосилання на «Волинь24» стоїть не нижче другого абзацу; 2) з моменту публікації на «Волинь24» минуло не менше трьох годин; 3) у кінці матеріалу на «Волинь24» немає позначки «Передрук заборонений».

Віртуальний хостинг сайтів HyperHost.ua в Україні