Скільки українців не готові поступатися територіями заради закінчення війни

0
Скільки українців не готові поступатися територіями заради закінчення війни
Станом на червень 2023 року, абсолютна більшість українців (84%) продовжують виступати за те, що жодні територіальні поступки у війні, яку розв’язала Росія проти нашої держави, є не припустимими. Примітно, що такого погляду дотримуються, навіть якщо через це війна триватиме довше і будуть інші загрози.

Про це свідчать дані опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології, передає Обозреватель.

При цьому лише 10% респондентів вважають, що для досягнення миру і збереження незалежності можна відмовитися від деяких територій.

Соціологи зазначили, що протягом року – з травня 2022 року до травня 2023 року – істотних змін у суспільних настроях практично не відбулося.

Абсолютна більшість респондентів (82-87%) висловлювалися проти територіальних поступок кожного разу і абсолютна меншість (8-10%) були готовими до них.

Проти будь-яких територіальних поступок виступають жителі усіх регіонів. Зокрема, серед жителів сходу, 75% проти поступок (готові на поступки – лише 13%), а серед жителів півдня – 86% проти поступок (готові – лише 8%).

Крім цього, проти будь-яких поступок виступає абсолютна більшість громадян незалежно того, якою мовою вони переважно спілкуються вдома. Так, якщо серед українськомовних громадян 85% проти поступок (готові до поступок – 10%), то серед російськомовних громадян – 80% (і також лише 13%) готові до поступок.

Примітно, що у вибірці було лише 19 респондентів (з 1029), які продовжують ідентифікувати себе за національністю як росіяни. Серед них 15 – відкидають будь-які поступки.

Як зазначив заступник директора КМІС Антон Грушецький, те, що попри всі втрати і руйнування українці зберігають непохитність у питаннях поступок, свідчить про високу стійкість і розуміння неможливості справжнього справедливого миру без повернення своїх територій.

"Принципово важливим також є те, що ця стійкість і непохитність характерна для всіх українців незалежно від регіону походження, мови чи національності", – додав соціолог.
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
9

Коментарі:


  • Статус коментування: без коментарів
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.

© 2024. Усі права захищені. Повна або часткова перепублікація матеріалів можлива лише за дотримання таких умов: 1) гіперпосилання на «Волинь24» стоїть не нижче другого абзацу; 2) з моменту публікації на «Волинь24» минуло не менше трьох годин; 3) у кінці матеріалу на «Волинь24» немає позначки «Передрук заборонений».

Віртуальний хостинг сайтів HyperHost.ua в Україні