Українцям масово блокують банківські картки: що відбувається

0
Українцям масово блокують банківські картки: що відбувається
Українці через комунальні борги масово позбавляються доступу до своїх банківських рахунків. У реєстрі боржників – сотні тисяч осіб, які не заплатили за рахунками, і всі вони рано чи пізно втратять доступ до своїх карток.

Про це пише Обозреватель.

Суд над боржником триває лише близько двох місяців і без запрошення відповідача. Після рішення справу відкриває виконавець, і насамперед він надсилає листи банку. А за чинним законом будь-який банк зобов'язаний заарештувати рахунок свого клієнта, якщо цього вимагає виконавець судового рішення.

Як можуть карати за комунальні борги
Чого не можуть робити під час війни. Вимкнути комунальні послуги за борги під час воєнного стану не мають права. Також стягувати комуналку не будуть примусово з переселенців, у населених пунктах, де ведуться військові дії. Однак це не означає, що за комуналку можна не платити. По-перше, ніхто не спише стару заборгованість і її рано чи пізно доведеться заплатити. По-друге, крім відключення комунальних послуг, є й інші методи впливу на боржника.

А ось подавати до суду на боржників можуть. У реєстрі боржників – 627,1 тис. українців, які програли суди з комунальних боргів. Суд проходить за спрощеною процедурою. Наприклад, як йдеться у матеріалах справи №643/5130/23, у червні цього року "Харківські теплові мережі" подали позов проти власників квартири, які не платять за опалення. А вже у серпні через два місяці суд зобов'язав боржників заплатити понад 89 тис. грн. Це борг, який утворився з 2016-го до лютого 2022-го.

Голова ОСББ у передмісті столиці Ірина розповідає: більшості боржників достатньо листа із попередженням про намір подати до суду. При цьому подавати до суду на невеликі борги немає сенсу. "Судитись дорого. Зараз судовий збір майже 3 тис. грн, а потім ці гроші можна стягнути у боржника. Якщо людина не платить за комуналку, звичайно, вона програє суд. Але це ж треба не тільки суд виграти, а потім треба ці борги через виконавчу службу отримати. Якщо борг кілька тисяч, то немає сенсу подавати до суду", – каже голова ОСББ.

До чого можуть призвести борги з комуналки:
- виконавець судового рішення може заарештувати майно боржника;
- за листом виконавця мають заарештувати всі банківські рахунки;
- якщо інформацію про борги передадуть до Бюро кредитних історій, це може перешкодити оформити кредит у майбутньому;
- виконавець може забрати майно боржника (навіть до чайника).

Заарештовують навіть пенсії. За законом, можуть забрати до 50% пенсійної виплати. Наприклад, якщо пенсіонер щомісяця отримує виплату 4800 грн, то через комунальний борг у нього можуть списувати 2400 грн. При цьому прожитковий мінімум для пенсіонера становить 2093 грн. Конституційний суд своїм рішенням ухвалив: урізати пенсію таким чином, щоб її розмір був меншим за прожитковий мінімум, не можна.

Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
-3

Коментарі:


  • Статус коментування: без коментарів
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.

© 2024. Усі права захищені. Повна або часткова перепублікація матеріалів можлива лише за дотримання таких умов: 1) гіперпосилання на «Волинь24» стоїть не нижче другого абзацу; 2) з моменту публікації на «Волинь24» минуло не менше трьох годин; 3) у кінці матеріалу на «Волинь24» немає позначки «Передрук заборонений».

Віртуальний хостинг сайтів HyperHost.ua в Україні