Коли садити цибулю на зиму, щоб був хороший урожай

0
Коли садити цибулю на зиму, щоб був хороший урожай
Садити цибулю на зиму в Україні стає вже традицією. Так можна отримати врожай на кілька тижнів раніше.

Про це пише Gazeta.ua.

Точну дату посадки цибулі восени фахівці не називають. Досвідчені городники радять орієнтуватися не за календарем, а за погодою. Вважають, що перед тим, як садити цибулю на зиму, на вулиці має встановитися стабільно мінусова температура вночі.

Це може бути і в кінці жовтня, і в листопаді. Вдалим можна вважати той час посадки, коли до встановлення стабільних морозів залишається приблизно місяць. Якщо посадити цибулю раніше, вона "пустить стріли" і загине, якщо пізніше – може не встигнути розвинути до морозів кореневу систему і також замерзне.

Зазвичай на зиму садять цибулю голландських колекціонерів. Вибрати сорт допоможуть в будь-якому магазині товарів для саду та городу.

Перед тим, як садити цибулю на зиму, треба її відсортувати. Всі насіннєві цибулинки можна поділити на три групи:

• Овсюжка – діаметр цибулини до 1 см;

• Сівок – діаметр від 1 до 3 см;

• Вибірка – діаметр від 3 см.

На зелень найкраще садити найбільші цибулинки, а ось сівок і овсюжка ідеальні для вирощування цибулі-ріпки. Перед посадкою цибулі на зиму її шийки не обрізають, як це прийнято робити навесні.

Досвідчені городники нагадують, що цибуля любить легкі добре дреновані піщані ґрунти, удобрені компостом чи перегноєм. Грядка має бути захищеною від вітрів. З боку холодних північних вітрів можна посадити для цього щось високе.

Грядку можна двічі посипати попелом з розрахунку 10 грамів на квадратний метр. Перший раз посипають перед посадкою, другий – навесні після того, як знімуть мульчу.

Вдалі попередники для цибулі - всі зернові (крім, вівса), кукурудза, буряк, гірчиця, рапс, фацелія, горох, квасоля, помідори, огірки, салат, капуста. Цибуля не любить, щоб її попередниками були картопля, петрушка та селера.

Обов'язково враховуйте принципи сівозміни при вирощуванні цибулі, тоді можна розраховувати на її пристойний врожай.

На одному місці цибулю можна вирощувати два сезони. Після другого врожаю на цьому місці не рекомендують садити цибулю чотири роки.

Озиму цибулю садять на рівну поверхню ґрунту в борозенки глибиною приблизно 5 см. Відстань між ними – 15-20 см, відстань між цибулинками – 5-7 см. Насіннєвий матеріал має бути сухим. Озиму цибулю замочувати перед посадкою не потрібно.

Поливати посаджену цибулю також не треба. Якщо після висадки дощу не буде днів 10, тільки тоді ділянку можна полити. З настанням стабільних морозів грядку треба замульчувати. Для цього можна використати агроволокно або сухе листя чи гілки хвойних.

Як тільки навесні ґрунт почне нагріватися, мульчу потрібно зняти і злегка спушити землю плоскорізом. Після кожного дощу ґрунт бажано розпушувати.

Коли на цибулинках з'явилося по чотири листочки-паростки, озиму цибулю варто ще раз піддобрити. Для цього вносять курячий послід, розчинений у воді (дві літри сухого помету на 10 літрів води, настоювати дві доби).

Захистити цибулю, яку садять на зиму, від різноманітних шкідників допоможуть чорнобривці чи нагідки, висаджені по периметру грядки.
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
10

Коментарі:


  • Статус коментування: без коментарів
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.

© 2024. Усі права захищені. Повна або часткова перепублікація матеріалів можлива лише за дотримання таких умов: 1) гіперпосилання на «Волинь24» стоїть не нижче другого абзацу; 2) з моменту публікації на «Волинь24» минуло не менше трьох годин; 3) у кінці матеріалу на «Волинь24» немає позначки «Передрук заборонений».

Віртуальний хостинг сайтів HyperHost.ua в Україні