Топ-10 фраз, які люди використовують, щоб завоювати вашу довіру

0
Топ-10 фраз, які люди використовують, щоб завоювати вашу довіру
Всі ми подеколи в розмові з іншими людьми відчуваємо себе переконаними у словах співрозмовника, але не можемо точно зрозуміти, чому. Скоріше за все, це відбувається під час спілкування з "маніпулятором".

Про це у своїй статті пише психолог, засновник видання Hack Spirit Лачлан Браун, передає УНІАН.

За його словами, хоча може здатися, що "маніпулятори" мають дивний спосіб змусити вас довіряти їм, правда полягає в тому, що вони використовують певні фрази та тактики, щоб непомітно спрямувати розмову на свою користь.

1. Лестощі та компліменти
Ви коли-небудь отримували комплімент, який, здавалося, прийшов раптово? Вас хвалили за рису чи досягнення, які здавалися нехарактерними для людини, яка хвалить вас?

Маніпулятивні люди часто використовують лестощі та компліменти, щоб пом’якшити вас. Вони експерти в тому, щоб ви відчули себе особливими та цінованими.

І хто не любить чути хороші слова про себе, чи не так? Але саме так вони застають вас зненацька. Ця тактика допомагає їм налагодити з вами зв’язок, завдяки чому ви з більшою ймовірністю будете довіряти їм. Це тонкий, але ефективний спосіб проникнути вам під шкіру та вплинути на ваші рішення.

Отже, наступного разу, коли хтось обсипає вас несподіваною похвалою, знайдіть хвилинку, щоб поставити під сумнів їхні наміри. Це не цинічно, а критично. Ви просто усвідомлюєте потенційну тактику маніпулювання, і це важливий крок у захисті себе.

2. Розігрування карти жертви
Один колишній колега автора постійно малював себе жертвою, незалежно від ситуації. Він часто використовував такі фрази, як "Завжди несправедливо поводяться зі мною" або "Чому це трапляється лише зі мною?". Його основною стратегією було завоювати симпатію та маніпулювати ситуаціями на свою користь.

Маніпулятивні люди вміють розкручувати історії, щоб здаватися жертвою. Викликаючи ваше співчуття, вони можуть впливати на ваші дії та рішення, часто змушуючи вас відчувати себе зобов’язаними допомогти або стати на їхній бік.

Отже, наступного разу, коли хтось постійно зображує себе аутсайдером або жертвою, зробіть крок назад і оцініть, чи це справжній крик про допомогу, чи просто ще одна маніпулятивна тактика. Справа не в тому, щоб бути бездушним, а в тому, щоб бути розумним. Дуже важливо розрізняти емпатію та маніпуляцію – це самозбереження у найкращому вигляді.

3. Створення відчуття терміновості
Вам коли-небудь казали: "Якщо ти не почнеш діяти зараз, ти пропустиш щось!" або "Ця можливість триватиме недовго!"? Це маніпулятивна людина, яка намагається натискати на ваші кнопки.

Маніпулятори часто створюють хибне відчуття терміновості, щоб змусити вас приймати швидкі рішення. Страх пропустити або втратити щось цінне може затьмарити ваше судження, і їм буде легше схилити вас на свою користь.

Це класична тактика маніпулювання: поспішайте з прийняттям рішення та скорочуйте час на чітке обмірковування чи консультації з іншими. Коли вас змушують прийняти поспішне рішення, глибоко вдихніть. Це нормально просити більше часу. Не поспішати з прийняттям рішень – це не тільки розумно, але й чудовий спосіб уникнути маніпулятивної тактики.

4. Використання взаємності
"Оскільки я допоміг тобі, ти міг би зробити це для мене?" Звучить знайомо? Це принцип взаємності в роботі, потужний інструмент в арсеналі маніпулятора. Відповідно до соціальної психології, люди налаштовані повертати послуги та прагнути до справедливості. Маніпулятивні люди користуються цією вродженою схильністю, змушуючи вас відчувати себе боржником, роблячи вам невеликі послуги або вчинки доброти.

Коли вони щось зробили для вас, вони очікують чогось у відповідь, часто чогось набагато більшого. Це може призвести до дисбалансу у стосунках, а маніпулятор вирішить все.

Коли хтось намагається змусити вас відчути, що ви винні йому через минулу послугу, не бійтеся оскаржувати це. Цілком нормально визнавати їхню допомогу, не відчуваючи себе зобов’язаним платити непропорційно.

5. Обмін "секретами"
"Я не мав би вам це говорити, але…" або "Це тільки між нами…" Ці фрази можуть звучати як початок близьких, довірливих стосунків. Але насправді вони можуть бути способом маніпулятора змусити вас відчути себе особливим.

Обмін "секретами" або конфіденційною інформацією часто використовується для виховання почуття близькості, навіть якщо його немає. Завдяки тому, що ви відчуваєте себе причетним до ексклюзивної інформації, вони зближують вас і завойовують вашу довіру. Але душевний біль виникає, коли ти розумієш, що таємниця була не такою вже таємною, або це була брехня, призначена для маніпулювання вашими почуттями.

Коли хтось ділиться з вами "секретом", поводьтеся з ним обережно. Йдеться не про відкидання їхньої довіри, а про те, щоб поводитися мудро. Важливо розуміти, коли спільні секрети є актом справжньої довіри чи маніпулятивною стратегією.

6. Газлайтинг
"Ти впевнений? Мені здається, ти неправильно пам’ятаєш" або "Ти надто чутливий". Ці фрази є класичними прикладами газлайтингу, маніпулятивної тактики, покликаної змусити вас поставити під сумнів власне сприйняття та здоровий глузд.

Газлайтери перекручують правду, заперечують факти та маніпулюють вашими думками настільки, що ви починаєте сумніватися у власній пам’яті та судженні. Це відкриває їм шлях до контролю та маніпулювання вами, часто навіть не усвідомлюючи цього.

Газлайтинг може завдати неймовірної шкоди вашій самооцінці та впевненості, що робить його однією з найнебезпечніших тактик маніпулювання. Коли ви сумніваєтеся у власній пам’яті чи судженні, заснованому на наполяганні когось іншого, зробіть крок назад. Довіряйте власному досвіду та уявленням – вони дійсні та важливі.

7. Почуття провини
"Ти збираєшся залишити мене самого?" або "Після всього, що я для вас зробив, ось як ви мені відплачуєте?" Це фрази, які маніпулюють вашими емоціями, змушуючи вас відчувати провину за те, що ви не виконуєте бажання людини.

Почуття провини — поширена тактика, яку використовують маніпулятивні люди, щоб отримати те, чого хочуть. Змушуючи вас відчувати провину, вони можуть впливати на ваші дії та рішення, часто змушуючи вас йти проти того, чого ви насправді хочете.

Ця форма емоційного маніпулювання може призвести до того, що ви потрапили в пастку і зобов’язані виконувати їхні вимоги, навіть ціною власного щастя. Коли хтось намагається викликати у вас почуття провини і змусити вас щось зробити, стійте на своєму. Йдеться не про бездушність, а про повагу до власних потреб. Це нормально сказати "ні", коли щось не відповідає вашим бажанням або потребам.

8. Грати невинного
"Я не хотів зробити тобі боляче" або "Я не розумів, що це тебе засмутить". Ці фрази часто використовують маніпулятори під виглядом невинності. Вони діють так, ніби й не підозрюють, що їхні дії чи слова завдадуть шкоди, таким чином знімаючи з себе будь-яку відповідальність.

Ця тактика може викликати плутанину та змусити вас сумніватися, чи справді їхні наміри були невинними чи маніпулятивними. Ця невизначеність часто дає їм перевагу, виводячи вас з рівноваги та роблячи більш сприйнятливими до маніпуляцій.

Коли хтось прикидається невинним, завдавши шкоди, не забувайте довіряти своїм інстинктам. Ваші почуття справедливі, їх слід визнавати та поважати.

9. Мовчазне лікування
"Я не хочу про це говорити" або просто ігнорування ваших повідомлень і дзвінків. Мовчазне лікування — це спосіб маніпулятора отримати контроль, змушуючи вас почуватися некомфортно або тривожно.

Відсутність спілкування змушує вас "ходити на яєчній шкаралупі", часто змушуючи вас поступатися лише для відновлення нормального спілкування.

Ця форма маніпуляції може бути дуже шкідливою, оскільки сприяє розвитку нездорової динаміки у стосунках. Не дозволяйте мовчанню змушувати вас підкорятися. Натомість вирішуйте проблему прямо та наполегливо.

10. Перекручування слів
"Це не те, що ви сказали раніше" або "Ви суперечите самі собі". Маніпулятори часто спотворюють ваші слова, змушуючи сумніватися у власних твердженнях. Ця тактика збиває вас з пантелику, полегшуючи їм контроль над розповіддю та маніпулювання ситуацією.

Дуже важливо знати про цю стратегію. Твердо стояти на своїх переконаннях і бути впевненим у власних словах є найкращим захистом від цієї тактики маніпуляції.

Пам’ятайте, ваш голос має значення. Не дозволяйте нікому перекручувати ваші слова або змушувати вас сумніватися у своїх твердженнях. Будьте твердими, впевненими і завжди говоріть правду.
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
0

Коментарі:


  • Статус коментування: без коментарів
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.

© 2024. Усі права захищені. Повна або часткова перепублікація матеріалів можлива лише за дотримання таких умов: 1) гіперпосилання на «Волинь24» стоїть не нижче другого абзацу; 2) з моменту публікації на «Волинь24» минуло не менше трьох годин; 3) у кінці матеріалу на «Волинь24» немає позначки «Передрук заборонений».

Віртуальний хостинг сайтів HyperHost.ua в Україні