Церковне свято 7 січня: заборони дня і як зарядитися здоров'ям на весь рік

0
Церковне свято 7 січня: заборони дня і як зарядитися здоров'ям на весь рік
7 січня за новим церковним календарем православні відзначають Собор Іоанна Предтечі.

Про це пише Уніан.

7 січня 2024 року - яке сьогодні церковне свято за новим і старим календарем
7 січня (20 січня за старим стилем), наступного дня після Хрещення Господнього, відзначають день пам'яті Іоанна Хрестителя (або Предтечі) - Собор Іоанна Предтечі. Іоанн був тією самою людиною, яка напророкувала прихід Сина Божого перед Різдвом Христа, хрестив Спасителя у водах Йордану і був свідком явлення Пресвятої Трійці в день Хрещення.

Народився Іоанн у сім'ї літньої пари - Захарії та Єлисавети. Про його появу на світ повідомляв Захарії архангел Гавриїл, а коли той засумнівався, то став німим аж до моменту, коли потрібно було назвати сина. Про Іоанна ангел сказав: "Багато хто від народження його зрадіє, бо він буде великий перед Господом..."

Іоанн народився на півроку раніше за Ісуса, під час побиття немовлят його мати вкрила його в пустелі - так вони вижили. У пустелі Іван провів свої перші 30 років - далеко від людей, гріхів, слабкостей. Носив простий грубий одяг із верблюжої вовни, харчувався диким медом і акридами (сараною або за іншою версією - плодами ріжкового дерева). Приблизно у 28-зо років Іоанн став проповідувати і розповів про швидке пришестя Месії.

У водах річки Йордан Іоанн хрестив багатьох євреїв і самого Ісуса. Після цього Хреститель продовжив проповідувати, але потім був схоплений і заточений у в'язницю за наказом правителя Ірода Антипа. Його Іоанн викривав у тому, що цар забрав дружину у свого брата і порушив іудейські закони. Дружина царя попросила в подарунок голову Іоанна, і, хоча сам цар не хотів цього, але прохання виконав. Предтечу стратили, а його голову принесли дівчині на блюді. Пізніше голова тричі губилася, але була знайдена. Тіло святого поховали, а про смерть повідомили Ісусу.

"Предтеча" означає "той, хто тече перед", "першопроходець". Так Іоанна прозвали за те, що він народився раніше за Христа і проповідував про Його пришестя.

Свято 7 січня за старим стилем - Різдво Христове. Раніше ми розповідали, що можна і не можна робити на церковне свято 25 грудня.

Про що говорять прикмети на 7 січня
За прикметами дня судять про погоду найближчим часом і про врожай:

стоїть суха погода - літо теж буде посушливим;

холоди почалися і тримаються тиждень - відразу за ними буде відлига;

вранці на деревах лежить іній - буде врожай зернових.

У народному календарі 7 січня - свято Іван Бражник, Зимовий весільник, Перезимник. Прийнято вважати, що Іоанн Предтеча несе першу звісточку про весну.

Що не можна робити 7 січня
У це свято є низка заборон. Що сьогодні не можна робити:

відмовляти в допомозі;

лихословити, грубити, лаятися;

збирати плітки.

За народними прикметами не слід цього дня давати і брати в борг і перераховувати дрібні гроші - можеш опинитися на "мілині", а також приймати подарунки від незнайомих людей. Водночас відмовляти в проханнях рідним теж не варто.

Що можна робити 7 січня
Цього дня добре піти до храму - "Собор" означає зібрання вірян для звершення богослужіння на честь Іоанна Хрестителя. Якщо такої можливості немає, то тоді помолитися вдома. У Іоанна Предтечі просять допомоги в складних справах і зцілення від важких хвороб, до святого звертається з молитвою бездітне подружжя, щоб Бог послав їм дітей, жінки просять наставити на шлях істинний невірних чоловіків.

У народі свято прозвали Іван-бражник - за традицією в перший день після Водохреще потрібно "запити зло" освяченою водохресною водою. Цей обряд, за повір'ями, заряджає здоров'ям на цілий рік. Також заведено збиратися за спільним столом із родичами, близькими та сусідами.

7 січня - іменини сьогодні
Іменини сьогодні за церковним календарем відзначають Афанасій, Василь, Іван.
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
0

Коментарі:


  • Статус коментування: без коментарів
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.

© 2025. Усі права захищені. Повна або часткова перепублікація матеріалів можлива лише за дотримання таких умов: 1) гіперпосилання на «Волинь24» стоїть не нижче другого абзацу; 2) з моменту публікації на «Волинь24» минуло не менше трьох годин; 3) у кінці матеріалу на «Волинь24» немає позначки «Передрук заборонений».

Віртуальний хостинг сайтів HyperHost.ua в Україні