Церковне свято 27 січня: з чим потрібно бути обережним цього дня

0
Церковне свято 27 січня: з чим потрібно бути обережним цього дня
27 січня за новим церковним календарем згадують святителя Іоанна Златоуста. У народному календарі - Златоустів день. Чим прославився святий і з якими молитвами до нього звертаються, традиції та заборони цього дня, а також що відзначають у православній церкві 27 січня.

Про це інформує Уніан.

27 січня 2024 року - яке сьогодні церковне свято за новим і старим календарем
27 січня (9 лютого за старим стилем) - день пам'яті Іоанна Златоуста, архієпископа Константинопольського, одного з трьох Вселенських святителів і вчителів.

Іоанн жив у IV столітті. Народився він в Антіохії, виховувала його одна мати - вона віддала йому багато сил і вмінь. Іоанн рано навчився читати й писати, брав уроки в найкращих філософів і риторів, і в 20 років охрестився. Через три роки він став читцем у церкві, а коли померла мати, то прийняв чернецтво.

Він відмовився від архієрейського сану і пішов жити на 4 роки в пустелю. Там він займався написанням праць, які згодом стали знаменитими. Потім Іоанн оселився у відокремленій печері й жив там два роки в повній безмовності. Але через погане здоров'я повернувся до Антіохії, де спочатку став дияконом, потім - пресвітером, а потім - архієпископом Константинополя. Під час його керівництва духовенство переживало період розквіту, а сам Іоанн став прикладом для наслідування. Він на свої кошти утримував кілька лікарень і два готелі для паломників. Також святитель склав чин літургії.

Водночас його життя було сповнене випробувань і поневірянь - не раз він потрапляв під гоніння, його відправляли на заслання. Там Іоан Златоуст і помер - у поселенні Комани (недалеко від Сухума). Через 31 рік після його смерті імператор Феодосій II наказав перенести мощі святителя в Константинополь - виявилося, що вони нетлінні. 27 січня - день перенесення мощей святого.

Златоустом Іоанна прозвали за особливий талант проповідника. Його шанують нарівні з Василем Великим і Григорієм Богословом, а разом вони вважаються Вселенськими святителями і вчителями.

Свято 27 січня за старим стилем - день пам'яті святої рівноапостольної Ніни. Раніше ми розповідали, що можна і не можна робити на церковне свято 14 січня.

Про що говорять прикмети на 27 січня
У Златоустів день спостерігали за погодою та іншими прикметами:

вікна в домі запітніли - бути теплу;

собака лягає на сніг - до хуртовини;

дерева в інеї - скоро потеплішає;

білі хмари - до холоднечі;

сонце на заході - потрібно готуватися до морозів.

У народному календарі 27 січня - свято Златоустів день або Златоустів вогонь. У цей час особливо шанували пічний вогонь - розтоплювали піч і збиралися біля неї всією сім'єю, щоб у домі був мир, достаток і любов.

Що не можна робити 27 січня
Що сьогодні не можна робити:

лихословити, пліткувати;

сваритися з близькими;

відмовляти в допомозі.

За народними прикметами цього дня не радять стригтися і слід бути особливо обережними з гострими, гарячими предметами - великий ризик порізатися й обпектися. Вважається, що отримати травму в цей день - погана прикмета, що обіцяє біду.

Що можна робити 27 січня
У Іоанна Златоуста просять допомоги в навчанні та осягненні грамоти, святителя вважають покровителем сімей, він допомагає знайти фінансове благополуччя. Також до Іоанна Златоуста звертаються зневірені люди.

За народним повір'ям, цього дня вогонь має цілющі сили, тому якщо хворий посидить біля відкритого вогню і тричі прочитає молитву "Отче наш", то неодмінно вилікується.

27 січня - іменини сьогодні
Іменини сьогодні за церковним календарем відзначають Петро, Іван, Дмитро.
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
1

Коментарі:


  • Статус коментування: постмодерація для зареєстрованих користувачів, премодерація для незареєстрованих
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.

© 2024. Усі права захищені. Повна або часткова перепублікація матеріалів можлива лише за дотримання таких умов: 1) гіперпосилання на «Волинь24» стоїть не нижче другого абзацу; 2) з моменту публікації на «Волинь24» минуло не менше трьох годин; 3) у кінці матеріалу на «Волинь24» немає позначки «Передрук заборонений».

Віртуальний хостинг сайтів HyperHost.ua в Україні