На заході України виявили небезпечну інфекційну хворобу

0
На заході України виявили небезпечну інфекційну хворобу
Лікар-епідеміолог Калуського районного відділу ДУ "ІФОЦКПХ МОЗ України" Мирослава Гуменяк розповіла про хворобу Лайма, ситуацію щодо поширення захворювання та як уберегтися від укусів кліщів.

Про це інформують "Вікна".

Цього року в Калуському районі зареєстрували перший випадок хвороби Лайма — у мешканки міста Калуш віком 69 років. Зараження відбулося під час відпочинку поблизу лісу в селі Завадка.

У 2023 році в Калуському районі з приводу укусу іксодового кліща за медичною допомогою звернулися 26 осіб, інфікувалися від кліщів і захворіли на хворобу Лайма 4 людей.

На обліку в Калуському районі за результатами дослідження кліщів перебувають 12 неблагополучних щодо хвороби Лайма територій: місто Калуш та села Завій, Підмихайля, Пійло, Мошківці, Станькова, Боднарів, Стефанівка, Довгий Войнилів, Мислів, Бережниця, Болохів. 5 населених пунктів є неблагополучними щодо Ку-гарячки, 3 — щодо туляремії.

На території України кліщі переносять хворобу Лайма (іксодовий кліщовий бореліоз), кліщовий енцефаліт, туляремію, тощо серед людей, піроплазмоз серед собак. Від хворої людини до здорової збудники цих захворювань не передаються.

У природі сезонна активність кліщів спостерігається з березня по листопад, має два виражених піки активності. На квітень-травень, як правило, припадає перший пік їх чисельності, а другий пік — на серпень-вересень. А це означає, що збираючись на природу не завадить знати, як уникнути укусу кліща і що робити при укусі.

Кліщі можуть нападати на людину у будь-який час дня і ночі, в будь-яку погоду. Як правило, їх менше в суху жарку погоду і більше в прохолодну, похмуру. Кліщі вологолюбиві, тому їх чисельність найбільш велика у зволожених місцях. Напад також може відбутися у садках, лісосмугах, парках. Кліщі присмоктуються до людей не лише під час перебування на природі, але й через деякий час після відвідування зеленої зони, залишившись на одязі, речах. Існує ризик нападу кліщів в електричці, автобусі, якщо поряд є попутники, які повертаються з лісу. Крім того, кліщі можуть заноситись до житла людини з букетами квітів, собаками, іншими тваринами. Іксодові кліщі підстерігають свою здобич, сидячи на кінчиках травинок, листя, гілочок на висоті не більше метра. Голодні активні кліщі, що напали, зазвичай прагнуть проникнути під одяг. Вони можуть прикріплятися до будь-якої частини тіла, але найчастіше голови, шиї, у складках шкіри поперекової і пахової області, волосистих частинах тіла. З моменту нападу до їх прикріплення зазвичай проходить 1-2 години.

Момент укусу кліща безболісний і часто проходить непоміченим, але в період кровосмоктання на місці укусу кліща розвивається запальна реакція, що супроводжується свербінням. Присмоктування кліща триває 15-20 хвилин. Через 6-12 годин з’являється припухлість, почервоніння. Період живлення самиць на тілі людини може бути від 5 до 10 діб. На поверхні тіла кліщ може жити 1 місяць.
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
-6

Коментарі:


  • Статус коментування: без коментарів
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.

© 2025. Усі права захищені. Повна або часткова перепублікація матеріалів можлива лише за дотримання таких умов: 1) гіперпосилання на «Волинь24» стоїть не нижче другого абзацу; 2) з моменту публікації на «Волинь24» минуло не менше трьох годин; 3) у кінці матеріалу на «Волинь24» немає позначки «Передрук заборонений».

Віртуальний хостинг сайтів HyperHost.ua в Україні