На яких ділянках тіла не можна робити масаж

1
На яких ділянках тіла не можна робити масаж
Масаж використовують для того, щоб полегшити біль на певних ділянках тіла й часто його рекомендують лікарі. Хоча цей вид лікування та профілактики виник багато століть тому як один з видів народної медицини. Буває гігієнічний масаж, спортивний, сегментарний, лікувальний та ще півдесятка різних видів.

Про це розповідає Styler з посиланням на рекомендації лікаря Юрія Габорця в Instagram.

Як зазначає фахівець, не у всіх місцях на тілі людини можна робити масаж. Він назвав такі ділянки тіла та пояснив, які можуть бути негативні наслідки.

Пахова ділянка
У пахових ділянках та на внутрішній поверхні бедра робити масаж не варто, тому що там йде скупчення лімфатичних вузлів та клапана поверхневих вен.

Молочні залози
Лікар не радить робити будь-які масажі на молочні залози. Однак, є один виняток - коли жінка годує дитину грудьми і є лактостаз.

Щитовидна залоза
На щитовидній залозі та бокових поверхнях шиї масаж робити не можна, бо там знаходяться магістральні судини.

Черевна порожнина
Не варто робити масаж й в області черевної порожнини. Особливо вісцеральний масаж, коли давлять на черевну порожнину. Юрій Габорець попереджає, що можуть лопнути кісти, якщо вони є, і рекомендує в цій ділянці тільки гладити.

А де робити масаж можна
Лікар також назвав ділянки тіла, де робити масаж можна й це буде корисно для здоров'я та м'язів. Це:

• Спина

• Шийний відділ, задня частина

• Зовнішня поверхня стегон та рук

• Стопи, кисті рук
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
0

Коментарі:


  • Статус коментування: без коментарів
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.
Дуже корисна інформація! Нещодавно я теж дізналася про важливість правильного проведення масажу після проблем зі здоров’ям. Рекомендую звернутися за консультацією лікаря фізичної та реабілітаційної медицини в Києві https://postura.com.ua/service/konsultaciya-likarya-fizichnoyi-ta-reabilitacijnoyi-medicini/ як я це зробила. Це справді допомогло уникнути помилок.
Відповісти

© 2025. Усі права захищені. Повна або часткова перепублікація матеріалів можлива лише за дотримання таких умов: 1) гіперпосилання на «Волинь24» стоїть не нижче другого абзацу; 2) з моменту публікації на «Волинь24» минуло не менше трьох годин; 3) у кінці матеріалу на «Волинь24» немає позначки «Передрук заборонений».

Віртуальний хостинг сайтів HyperHost.ua в Україні