На Заході заговорили про переговори з росією

0
На Заході заговорили про переговори з росією
Що ближче НАТО до України, то більше Путін розмахуватиме своєю ядерною зброєю і то вищий ризик її застосування. У зв'язку з цим лідерам західних країн потрібно подумати про "альтернативні шляхи" до миру, включно з переговорами.

Про це пише УНІАН з посиланням на старшого наукового співробітника Фонду Карнегі за міжнародний мир, екс-офіцера національної розвідки США в Європі Крістофер С. Чіввіс для The Guardian.

Експерт нагадав про те, як розчаровані нестабільним станом воєнних дій в Україні та тривалими затримками допомоги США, лідери Франції та Великої Британії останніми кількома днями посилили свої обіцянки Україні: президент Франції Еммануель Макрон повторив, що він може відправити війська, а міністр закордонних справ Великої Британії Девід Кемерон дав Україні зелене світло для нанесення ударів по території Росії переданою зброєю.

"Їхнє розчарування зрозуміле, як і спокуса взяти більш безпосередню участь у війні, маючи потужнішу зброю і більше гарантій довгострокової підтримки України. Можливо, за наявності достатньої кількості часу і набагато більших зусиль, а також якщо Вашингтон зможе зберігати концентрацію уваги серед усіх криз, що насуваються на нього, Україна в кінцевому підсумку зможе відновити свої позиції на полі бою. Тоді вона, можливо, зможе почати повертати частину територій, які вона втратила на користь Росії, - можливо, 2025 року, а можливо, і через рік після цього", - припустив Чіввіс.

Також нагадується, як у відповідь на висловлювання Макрона і Кемерона Кремль виступив із гнівною заявою, анонсувавши навчання тактичної ядерної зброї.

"Хто може знати з достатньою впевненістю, коли такий нерозважливий автократ може вирішити, що настав час дати Заходу урок за допомогою тактичного ядерного удару? Внутрішні російські документи, а також остання заява Кремля припускають, що поріг застосування ядерної зброї Росією досить високий, але стає все нижчим. Річ у тім, що Україна, НАТО або будь-хто за межами найближчого оточення Путіна майже не можуть знати про ядерні "червоні лінії" Путіна з упевненістю, необхідною у світлі серйозності проблеми, - додав експерт. - Той факт, що Росія поки що не застосувала ядерну зброю, не дає впевненості в тому, що вона не зробить цього в майбутньому... Сам Путін, можливо, навіть не знає напевно, якими є його "червоні лінії", поки не зрозуміє, що Україна перетнула їх на полі бою".

На його думку, західним лідерам необхідно тверезо оцінювати ризики і проявляти обачність у своїх підходах.

"Замість того, щоб уявляти, як поступові військові кроки з надання допомоги Україні можуть коли-небудь призвести до досі невловимої перемоги, лідерам необхідно подумати про те, як відкрити альтернативні шляхи до миру - шляхи, що не покладаються лише на військові засоби та на яких переговори можуть зіграти вирішальну роль у західній стратегії. Інші варіанти занадто небезпечні", - вважає Крістофер С. Чіввіс.
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
-4

Коментарі:


  • Статус коментування: без коментарів
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.

© 2025. Усі права захищені. Повна або часткова перепублікація матеріалів можлива лише за дотримання таких умов: 1) гіперпосилання на «Волинь24» стоїть не нижче другого абзацу; 2) з моменту публікації на «Волинь24» минуло не менше трьох годин; 3) у кінці матеріалу на «Волинь24» немає позначки «Передрук заборонений».

Віртуальний хостинг сайтів HyperHost.ua в Україні