Чому на поминках не можна цокатись чарками

0
Чому на поминках не можна цокатись чарками
У православній культурі є традиція підняти келих або чарку в пам'ять про покійного, випивши невелику кількість алкоголю.

Про це пише РадіоТрек.

Поминки, як і похорон, супроводжуються низкою звичаїв і правил. Кожен, хто хоч раз був на таких заходах, напевно звернув увагу, коли п'ють за померлих – на поминках не заведено цокатися келихами і чарками.

Правило не торкатися келихами, випиваючи за покійних, з'явилося задовго до формування сучасної карти світу. Наприклад, язичники вірили, що дух покійних присутній у сім'ї і після смерті. Тому на поминках люди просто піднімали келихи, щоб душі їхніх близьких могли «випити» з усіма.

Є ще одна причина, чому не цокаються на поминках. Раніше забобонні люди були переконані, що таким чином захищають одне одного від того, щоб «передати» їм горе.

У різних релігіях є різні пояснення, чому не можна цокатися на поминках. Наприклад, наші пращури вірили, що дзвін келихів схожий на дзвони. Він був покликаний прогнати духів і нечисть із дому, проте «виганяти» своїх близьких ніхто не хотів. Тому покійних поминали в тиші.

Згідно з іншою версією, дзвін чарок міг потривожити дух покійного.

Дзвін келихів часто асоціюють зі святковими заходами. Це аж ніяк не та атмосфера, яка панує на поминальних обідах.

Причина, чому не цокаються за покійних, полягає в тому, що це може розглядатися як неповага до померлого та пам'яті про нього.

Варто пам'ятати, що подібні заходи вважаються траурними та серйозними, і люди на них очікують дотримання відповідного етикету.
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
3

Коментарі:


  • Статус коментування: без коментарів
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.

© 2024. Усі права захищені. Повна або часткова перепублікація матеріалів можлива лише за дотримання таких умов: 1) гіперпосилання на «Волинь24» стоїть не нижче другого абзацу; 2) з моменту публікації на «Волинь24» минуло не менше трьох годин; 3) у кінці матеріалу на «Волинь24» немає позначки «Передрук заборонений».

Віртуальний хостинг сайтів HyperHost.ua в Україні