Церковне свято 21 липня: яка головна заборона цього дня

0
Церковне свято 21 липня: яка головна заборона цього дня
21 липня за новим церковним календарем православні віряни згадують преподобних Онуфрія та Онисима Печерських. У народі день прозвали Онуфрій Мовчазний.

Про це пише Уніан.

21 липня 2024 року - яке церковне свято сьогодні за новим і старим церковним календарем
2023 року Православна церква України перейшла на новий календарний стиль, і всі православні свята з фіксованою датою змістилися на 13 днів раніше. Але частина вірян продовжує дотримуватися колишнього календаря - збереження старого стилю залишається правом релігійних громад і монастирів.

Яке сьогодні церковне свято в Україні за новим стилем

21 липня за новим церковним календарем (3 серпня за старим) - день пам'яті преподобних Онуфрія та Онисима Печерських.

Преподобний Онуфрій Печерський і Онисим Печерський були ченцями Києво-Печерської лаври і жили в XII і на рубежі XII-XIII століть. Про їхнє життя залишилося мало інформації. Онуфрій вирізнявся побожністю і прийняв обітницю мовчання - відтоді, як він її прийняв, монах не зронив жодного слова. За це його прозвали Мовчазний.

Онисим був самітником - весь свій час він проводив у печері, в молитвах і пості. Тому Онисима прозвали Затворником.

Нетлінні мощі святих зараз перебувають у Ближніх печерах Києво-Печерської лаври.

Церковне свято 21 липня за старим стилем

Раніше ми розповідали, яке сьогодні церковне свято за старим календарним стилем - день пам'яті великомученика Прокопія і явлення Казанської ікони Пресвятої Богородиці.

Про що говорять прикмети на 21 липня

Прикмети дня говорять про те, якими будуть осінь і зима:

• ніч на 21 липня холодна видалася - до ранньої зими;

• цього дня пішла злива - осінь буде затяжна, а якщо рівний дощик іде - до врожаю грибів;

• сороки розкричалися - до теплої зими;

• туман випав - будуть теплі дні.

У народному календарі 21 липня - свято Онуфрій Мовчазний або Мовчальник. За народним звичаєм у цей день належить більше мовчати, ніж говорити. Також на Онуфрія за старих часів набирали так звану "німу" і непочату воду з джерела - це потрібно було зробити зранку, до сходу сонця і мовчки. Цій воді приписували особливі властивості: її давали пити хворим, окропляли нею дім, поїли маленьких дітей, щоб ті не плакали. Якщо ж таку воду набрати з трьох або семи колодязів, то її сила в рази примножиться.

Що не можна робити 21 липня
21 липня, як і в будь-який інший день, церква не схвалює лихослів'я, сварки, лайку, виступає проти злості, помсти, заздрості, жадібності та відчаю, а особливо - наклепів і пліток.

Народні прикмети дня не радять сьогодні користуватися гострими предметами - сокирою, пилкою, косою, бо є ризик поранитися. Не варто на Онуфрія пускати в дім небажаних гостей - це погана прикмета, яка обіцяє багато клопоту. Але головна заборона дня пов'язана з балаканиною - заборонено балакати даремно, говорити треба тільки у справі, щоб не накликати на себе низку невдач.

Що можна робити 21 липня
У святих дня просять зміцнити силу духу, щоб вистояти у важких життєвих ситуаціях. Онуфрію Мовчазному моляться про те, щоб навчитися не говорити зайвого.

За народними звичаями сьогодні можна робити прибирання в будинку, наводити лад у шафах, коморах. За старих часів із цього дня потихеньку починали готуватися до зими: чистили комори і льохи, робили заготівлі на зиму, а також діставали і переглядали теплі речі. Хоча й здається, що літа ще багато, воно все-таки потихеньку йде.

21 липня - іменини сьогодні
Іменини сьогодні за церковним календарем відзначають Георгій, Єгор, Юрій, Євген, Іван, Петро, Семен, Федір, Анна, Єфросинія.

За старим стилем іменини святкують Дмитро, Прокопій.
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
0

Коментарі:


  • Статус коментування: без коментарів
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.

© 2025. Усі права захищені. Повна або часткова перепублікація матеріалів можлива лише за дотримання таких умов: 1) гіперпосилання на «Волинь24» стоїть не нижче другого абзацу; 2) з моменту публікації на «Волинь24» минуло не менше трьох годин; 3) у кінці матеріалу на «Волинь24» немає позначки «Передрук заборонений».

Віртуальний хостинг сайтів HyperHost.ua в Україні