Церковне свято 25 серпня: які справи цього дня краще відкласти на завтра

0
Церковне свято 25 серпня: які справи цього дня краще відкласти на завтра
25 серпня за новим церковним календарем православні віряни згадують апостола від 70-ти Тита, єпископа Критського. У народі день отримав назву Тит Грибник.

Про це пише Уніан.

25 серпня 2024 року - яке церковне свято сьогодні за новим і старим церковним календарем
2023 року Православна церква України перейшла на новий календарний стиль, і всі православні свята з фіксованою датою змістилися на 13 днів раніше. Але частина вірян продовжує дотримуватися колишнього календаря - збереження старого стилю залишається правом релігійних громад і монастирів.

Яке сьогодні церковне свято в Україні за новим стилем

25 серпня за новим церковним календарем (7 вересня за старим) - день пам'ятіапостола від 70-ти Тита.

Апостол Тит був одним із сімдесяти учнів Христа. Сам Тит був родом з острова Крит, зі знатної родини. В юності він почав вивчати грецьку філософію і стародавніх поетів і вирізнявся доброчесністю, скромністю і цнотливістю.

Коли Титу виповнилося 12, він уві сні почув голос: підлітку радили полишити філософію і знайти мудрість, що рятує. Тит знайшов книги пророків, які говорили про прихід Спасителя і прочитав їх.

Згодом до Криту дійшла чутка, що в Палестині з'явився Великий Пророк, який творить чудеса. Правитель Криту відправив Тита, як одного з найосвіченіших, до Єрусалима - чи так це насправді. Тит послухав проповіді Христа і увірував у Господа. Пізніше він був свідком страждань і смерті Ісуса, його воскресіння і вознесіння. У день П'ятидесятниці Тит почув, як 12 учнів Христа здобули дар говорити різними мовами світу, зокрема й критським діалектом.

Апостол Павло хрестив Тита, і той став його найближчим учнем, супроводжуючи його в місіонерських подорожах. Через деякий час Тита висвятили на єпископа Критського, за його молитвами не раз траплялися чудеса. Єпископ мирно помер у глибокій старості.

Церковне свято 25 серпня за старим стилем

Яке сьогодні церковне свято відзначають за старим календарним стилем - що можна і не можна робити в день пам'яті мучеників Фотія і Анікіти.

Про що говорять прикмети на 25 серпня
За прикметами дня можна дізнатися, якою буде погода і зима:

➧ дощ пішов після обіду - чекай завтра зливи;

➧ багато грибів у лісі - зима буде довгою і холодною;

➧ листя почало опадати - зима прийде рання і сувора;

➧ якщо листя лягає "сорочкою" догори - буде похолодання, навпаки - ще затримається тепло.

У народі 25 серпня - свято Тит Грибник, Тит Листопадник. Вважається, що з цього дня починається справжній красивий листопад.

Що не можна робити 25 серпня
25 серпня, як і в інші дні, церква виступає проти лайки, злості, пліток, наклепу, заздрості, жадібності, помсти і відчаю. Не можна відмовляти в допомозі нужденним.

За народними прикметами цього дня не радять починати будівництво або ремонт - доведеться переробляти. Також слід відкласти угоди і договори - вони можуть виявитися невигідними надалі.

Що можна робити 25 серпня
У святого Тита просять заступництва перед Господом, зміцнити віру і дати сил, щоб винести життєві труднощі.

На Тита Грибника можна йти до лісу по гриби - вважається, що це останній день, коли гриби можна солити на зиму, а після цього - тільки смажити і варити. День вважається сприятливим для покупок і поїздок.

25 серпня - іменини сьогодні
Іменини сьогодні за церковним календарем відзначають Володимир, Іван.

За старим стилем іменини святкують Олександр, Олексій, Антон, Аркадій, Василь, Віссаріон, В'ячеслав, Герман, Дмитро, Юхим, Іван, Ілля, Леонід, Матвій, Михайло, Микола, Памфіл, Петро, Сава, Сергій, Степан, Федір, Яків.
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
0

Коментарі:


  • Статус коментування: без коментарів
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.

© 2025. Усі права захищені. Повна або часткова перепублікація матеріалів можлива лише за дотримання таких умов: 1) гіперпосилання на «Волинь24» стоїть не нижче другого абзацу; 2) з моменту публікації на «Волинь24» минуло не менше трьох годин; 3) у кінці матеріалу на «Волинь24» немає позначки «Передрук заборонений».

Віртуальний хостинг сайтів HyperHost.ua в Україні