Мольфарка розповіла, що буде, якщо відкушувати зубами хліб

0
Мольфарка розповіла, що буде, якщо відкушувати зубами хліб
Не всі знають, як за етикетом їсти хліб правильно. Колись вважали, що різати його - нешаноблива дія щодо цього цінного борошняного виробу. Господиня могла розламувати його руками перед подачею, а потім кожен гість брав собі шматочок.

Про це пише УНІАН.

Нині етикет не вимагає від людей такого особливого ставлення до цього продукту, тому допускається, що його можуть порізати перед подачею, але потім їсти його потрібно правильно.

Як правильно їсти хліб за столом - правила етикету
Потрібно взяти скибочку, перекласти на свою тарілку, потім загальним столовим приладдям покласти зі столу те, що ви хочете до нього додати, - наприклад, масло чи джем. Після цього відламайте маленький шматочок руками - такий, який зможете з'їсти одразу. Намажте його маслом і покладіть джем. Важливо не піднімати при цьому скибочку високо над тарілкою.

Як правильно їсти хліб у ресторані, ми розібралися. Тепер варто зануритися глибше в тему, щоб зрозуміти, чому ж його не можна відкушувати. Історикиня-археологиня, карпатська мольфарка Магдалена Мочіовські розповіла УНІАН, із чим це пов'язано, а також назвала народні прикмети про хліб.

"У жодній нації світу відкушувати хліб не можна. Хліб ламають, тому що, коли відкушується, в народі кажуть, - відкушується доля. Доля, може, цілої нації. Раніше завжди пекли хліб нації з першого врожаю - ще в старі часи", - поділилася експерт. Співрозмовниця додала, що виріб, спечений першим, завжди цілується, над ним моляться, і тільки після цього його відламують.

Мольфарка наголосила, що, коли комусь приносять хліб із сіллю, то від нього відламують шматочок, а не відрізають скибочку чи відкушують шматок, бо цей продукт вважається святим - це символ тіла сина Божого Ісуса Христа. Мочіовські сказала, що свіжоспечений продукт у народі заведено спочатку перехрестити, а потім різати.

Що не можна робити з хлібом - які ще є прикмети
Зеленоока відьма повідомила УНІАН, що цей борошняний виріб треба різати тільки на дошці. За її словами, якщо робити це, тримаючи продукт у руках навісу, то можуть виникнути фінансові труднощі.

Як ще не можна чинити з цим продуктом:
- з давніх часів після заходу сонця його не давали, оскільки ходило повір'я, що можна віддати своє щастя;
- його не можна викидати - це нібито призведе до бідності.

Крім того, згідно з прикметами, такий борошняний виріб не можна передавати через поріг, інакше - будуть сварки вдома.
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
-1

Коментарі:


  • Статус коментування: без коментарів
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.

© 2025. Усі права захищені. Повна або часткова перепублікація матеріалів можлива лише за дотримання таких умов: 1) гіперпосилання на «Волинь24» стоїть не нижче другого абзацу; 2) з моменту публікації на «Волинь24» минуло не менше трьох годин; 3) у кінці матеріалу на «Волинь24» немає позначки «Передрук заборонений».

Віртуальний хостинг сайтів HyperHost.ua в Україні