У Польщі пригрозили заблокувати вступ України до ЄС через «Волинську трагедію»

2
У Польщі пригрозили заблокувати вступ України до ЄС через «Волинську трагедію»
Прем'єр-міністр Дональд Туск заявив, що Києву доведеться усвідомити, що прояснення історичних питань польсько-українських відносин насамперед на користь України, яка не зможе вступити до ЄС без згоди Польщі.

Про це пише PAP, передає ТСН.

Туск наголосив, що має «однозначно негативну» оцінку заяви глави МЗС України Дмитра Кулеби, яку було зроблено в польському місті Ольштин на панельній дискусії «Польща майбутнього» щодо подій Другої світової війни, жертвами яких стали як українці, так і поляки.

Йдеться про «Волинську різанину» 1943 року, яку в Польщі вважають геноцидом свого народу українцями, та операцію «Вісла» 1947 року, під час якої українців у Польщі вигнали з місць, де вони історично проживали.

Коли Кулебу запитали про ексгумацію тіл жертв Волинської трагедії, він згадав операцію «Вісла» та запропонував залишити «копання в минулому» історикам, а натомість зосередитися на майбутньому. Однак поляків обурило, що під час відповіді Кулеба назвав «українськими» території, з яких були депортовані українці 1947 року.

Градус скандалу підняла також реакція польського міністра закордонних справ Радослава Сікорського, який також був присутній на дискусії в Ольштині. Глава польського МЗС підтримав свого українського колегу, закликавши думати більше про майбутні польсько-українські відносини, ніж про історичні претензії.

Відповідаючи на запитання журналістів під час пресконференції у п'ятницю, 30 серпня, прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск заявив, що протиріччя у польсько-українських відносинах не повинні використовуватися тими, хто представляє у Польщі «проросійські тенденції», як виправдання. Тому Україні доведеться «виправдати очікування поляків». Він пояснив, що має на увазі не «копання в історії», а вибудовування відносин між країнами «на основі правди про цю історію».

«Я знаю, що ця правда не чорно-біла, що поляки не ангели, а українці не лиходії. Але тим більше правда, ексгумація та достовірна оцінка того, що сталося під час Другої світової війни та після неї, – це необхідні елементи для встановлення хороших польсько-українських відносин», – наголосив Туск.

Польський прем'єр повторив заяву віце-прем'єра і міністра оборони Владислава Косиняка-Камиша, що прозвучала в липні, про те, що Україну не можна прийняти до Європейського Союзу, поки Варшава і Київ не вирішать питання «Волинської різанини».
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
-6

Коментарі:


  • Статус коментування: без коментарів
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.
питання "Волинської різанини" - це лише одна із граней польсько-українських відносин у період з 1918 по 1947 рік. спроба закрити очі на історичні реалії, зокрема належності східних польських земель до давніх етнічних українських земель є позицією страуса. намагання польської сторони шантажем змусити Україну односторонньо визнати вину українців є лукавством і спробою використати ситуацію для задоволення своїх політичних амбіцій. ЦЕ НЕПОРЯДНО
Відповісти
Вже давно всім зрозуміло що поляки при любій нагоді пристосовують ту різню на свою користь, слизькі істоти, при любій нагоді завжди першими кістки перемелювати починають, треба бути геть недалекими щоб не бачити нкведистських виблядків які спровокували цей конфлікт на користь радянської влади, не бачити як та радянська влада їх поляків нищила а вони потім їй у відповідь дупу лизали, тепер це в минулому але вони ніяк не забудуть той сором і звісно що у всьому винні українці.


Відповісти

© 2024. Усі права захищені. Повна або часткова перепублікація матеріалів можлива лише за дотримання таких умов: 1) гіперпосилання на «Волинь24» стоїть не нижче другого абзацу; 2) з моменту публікації на «Волинь24» минуло не менше трьох годин; 3) у кінці матеріалу на «Волинь24» немає позначки «Передрук заборонений».

Віртуальний хостинг сайтів HyperHost.ua в Україні