Коли в Україну провернуться регулярні графіки відключень

0
Коли в Україну провернуться регулярні графіки відключень
Влітку та на початку вересня українці жили в умовах відключень світла, але наразі графіки відключень не застосовують.

Експерти розповіли РБК- Україна, коли вони повернуться на регулярній основі.

Зокрема, очільник Міненерго Герман Галущенко зазначив, що від 2022 до 2024 року об'єкти української енергетики зазнали понад 1000 атак. І немає жодного регіону, жодного виду енергетичної інфраструктури, яка не постраждала б.

"Загальні втрати наших потужностей у результаті атак цього року перевищують 9 ГВт. 26 серпня Росія вперше вдарила по українських підстанціях балістичними ракетами. В результаті близько 4 млн осіб терміново відключили від електроенергії. Щоб відновитись, знадобилося приблизно 13 днів", – пояснив він.

Згідно з заявами президента Володимира Зеленського, минулого року максимальне споживання взимку становило якраз ці 18 ГВт. Скільки доступно наразі - невідомо. Але до холодів Україна навряд чи встигне відновити потрібні обсяги.

Таким чином, регулярні графіки у будь-якому випадку повернуться ближче до зими. Хоча не факт, що одразу з початком опалювального сезону.

"Це, скоріше, буде пов'язане з похолоданням. Коли середньодобова температура опуститься нижче нуля, можливе поступове повернення графіків стабілізаційних відключень. Спочатку одна черга, а далі, коли температура впаде ще нижче, і більше черг", – дав прогноз директор спеціальних проектів у НТЦ "Психея" Геннадій Рябцев.

З його слів, все визначатиметься темпами відновлення (оскільки роботи триватимуть і після початку опалювального сезону), погодою та інтенсивністю обстрілів енергетичної інфраструктури, якщо такі будуть.

Директор енергетичних програм "Центру Разумкова" Володимир Омельченко прогнозує повернення графіків на середину-кінець листопада.

"Звичайно, прогнозувати складно. Багато залежить від планів росіян та можливостей нашої протиповітряної оборони. Думаю, навіть у Міненерго та "Укренерго" поки не знають, якими будуть графіки. По-перше, складно сказати, скільки зможуть відремонтувати пошкоджених блоків на ТЕС. По-друге, чи будуть у нас можливості відбивати атаки росіян. Тому скільки годин, скільки черг - зараз це гадання на кавовій гущі", – пояснив він.
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
-1

Коментарі:


  • Статус коментування: без коментарів
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.

© 2025. Усі права захищені. Повна або часткова перепублікація матеріалів можлива лише за дотримання таких умов: 1) гіперпосилання на «Волинь24» стоїть не нижче другого абзацу; 2) з моменту публікації на «Волинь24» минуло не менше трьох годин; 3) у кінці матеріалу на «Волинь24» немає позначки «Передрук заборонений».

Віртуальний хостинг сайтів HyperHost.ua в Україні