Стало відомо, чому в Україні зникають горобці і до якої небезпеки це може призвести

0
Стало відомо, чому в Україні зникають горобці і до якої небезпеки це може призвести
В Україні спостерігається зменшення чисельності хатніх горобців. Останнім часом орнітологи та користувачі соціальних мереж б’ють на сполох, зазначаючи, що пташок стало помітно менше.

Про це повідомляє BBC Україна.

Причини зменшення популяції горобців

За словами Ольги Яремченко з Українського товариства охорони птахів, зменшення популяції горобців може бути пов’язано з кількома факторами.

Сучасна архітектура, яка зараз складається з гладких стін та закритих горищ, зменшила кількість місць для гніздування горобців. Також змінилися способи збору сміття, що ускладнює доступ птахам до харчових відходів. Використання хімікатів у сільському господарстві, а також зменшення природного корму, такого як комахи, також впливають на популяцію горобців.

Окрім того, військові дії, зокрема вибухи, відлякують горобців, змушуючи їх покидати традиційні території в пошуках безпечніших місць.

У 2024 році Українське товариство охорони птахів оголосило горобця хатнього птахом року з метою привернення уваги до цієї проблеми. Наступного року планується провести загальний облік горобців в Україні, щоб точніше оцінити їхню чисельність та територіальний розподіл.

"В Україні не проводились тотальні обліки горобців, які гніздяться в нас. Тому всі ці дані дуже відносні. Коли почався весь цей ажіотаж з горобцями, я звертала увагу на коментарі громадськості. І реакції були різні. Одні підтверджую, що не спостерігають горобців. А інші кажуть: приїжджайте до нас і подивіться — в нас їх тут повно", — зазначає орнітологиня.

Зникнення горобців може мати серйозні наслідки для екосистеми, оскільки вони знищують значну кількість комах-шкідників. Для підтримки популяції горобців орнітологи рекомендують забезпечити їм місця для гніздування, кормові бази, особливо взимку, та проводити заходи щодо зменшення забруднення.

Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
0

Коментарі:


  • Статус коментування: постмодерація для зареєстрованих користувачів, премодерація для незареєстрованих
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.

© 2025. Усі права захищені. Повна або часткова перепублікація матеріалів можлива лише за дотримання таких умов: 1) гіперпосилання на «Волинь24» стоїть не нижче другого абзацу; 2) з моменту публікації на «Волинь24» минуло не менше трьох годин; 3) у кінці матеріалу на «Волинь24» немає позначки «Передрук заборонений».

Віртуальний хостинг сайтів HyperHost.ua в Україні