В Україні змінилися правила отримання повісток

0
В Україні змінилися правила отримання повісток
Кабмін прирівняв терміни зберігання повісток від ТЦК до судових повісток. Для того, щоб забрати рекомендований лист з пошти, який надіслав ТЦК на адресу військовозобов’язаного, тепер буде три дні.

Про це розповів львівський юрист Олег Мицик в ефірі Українського радіо. Львів, пише УНІАН.

Він стверджує, що у законі про мобілізацію, який ухвалили у квітні 2024 року, є прогалина щодо механізму отримання повісток.

"Там є відсилання до постанови Кабінету Міністрів. Кабмін в червні цього року, нікого не попереджуючи, розписав цей розділ, де встановив нові правила гри. Люди щиро вважали, що буде так, як і раніше: ми не оновили даних, не вказали нової адреси, то й повістку не отримаємо", - поянив правник.

За його словами, Кабмін встановив, що повістка вважається отриманою:
- якщо особа отримала її особисто;
- якщо відмовилася отримувати, зокрема й під фіксацію, в тому числі, якщо це зафіксовано працівником поштового відділення;
- якщо працівник поштового відділення встановив, що особа відсутня зараз або взагалі тут не проживає.

Тобто усі ці варіанти підтверджують, що особа оповіщена про повістку.

"Тому я завжди раджу брати повістку. А якщо ви її не взяли, то ви все одно є оповіщеним", - каже він.

Мицик наголосив, що вищезгадана постанова Кабміну передбачила порядок централізованого надсилання повісток. Юрист розповів:

"Кабмін встановив, що Міноборони рандомно з реєстру "Оберіг" вибирає людей, формує повістки в електронному варіанті, скидає на ТЦК, в ТЦК оператор на кожну з них накладає електронно-цифровий підпис військкома, повертає їх у Міноборони, Міноборони скеровує їх на друк, де друкують, конвертують, складають опис вкладення та розсилають за адресами. Порядок про централізовану розсилку почав діяти з кінця серпня. А зміни до правил поштового зв’язку внесли на початку жовтня. Але Кабмін вніс зміни, де передбачив порядок дій поштового працівника, який вручає ці повістки".

Тепер передбачено, що людина, якій надходить повістка, повинна з’явитися за нею протягом трьох днів, а також працівник пошти повинен особисто повідомити особі про цю повістку або ж телефоном.

Про те, що повістка лежить у поштовому відділенні, працівник пошти повинен залишити у поштовій скриньці повідомлення.

"Раніше тільки судова повістка вручалася особисто. Будь-який інший документ можна було вручити члену родини. До мене прийшла перша людина, якій поштовий працівник через сусідку повідомив, що на пошту принесли повістку. Я порадив своєму клієнту негайно йти у відділення, отримати свою повістку і прийти з нею до мене", - пояснив Мицик.

Він зауважив, що у правилах поштового зв’язку не вказано чи за три календарні дні, чи за три робочі дні людина повинна забрати свою повістку з пошти. То ж цілком можливо, якщо повістка прийде у п’ятницю і військовозобов’язаний не встигне її отримати, то з понеділка він може вважатися порушником.

"Очікую, що спорів через це буде багато", - добав юрист.
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
-7

Коментарі:


  • Статус коментування: без коментарів
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.

© 2024. Усі права захищені. Повна або часткова перепублікація матеріалів можлива лише за дотримання таких умов: 1) гіперпосилання на «Волинь24» стоїть не нижче другого абзацу; 2) з моменту публікації на «Волинь24» минуло не менше трьох годин; 3) у кінці матеріалу на «Волинь24» немає позначки «Передрук заборонений».

Віртуальний хостинг сайтів HyperHost.ua в Україні