Забруднення атмосфери Землі досягло найвищого рівня

0
Забруднення атмосфери Землі досягло найвищого рівня
Забруднення атмосфери Землі досягло найвищого рівня за всю історію людства.


Про це повідомляє gazeta.ua, посилаючись на The Washington Post.

Забруднення сприяє глобальному потеплінню, пише The Washington Post.
"Концентрація діоксиду вуглецю зростає швидше, ніж будь-коли з моменту еволюції людини. Він є основним чинником глобального потепління. Це пов'язано з високим рівнем використання викопного палива та природними системами, які тепер можуть генерувати більше викидів і гірше поглинати надлишок вуглецю", - йдеться у повідомленні.

У 2023 році були зафіксовані рекордні рівні метану та закису азоту в атмосфері.

"Навіть незначне підвищення температури має реальні наслідки для життя та довкілля, а кожна частка викидів вуглецю посилює кліматичні ризики", - заявив генсекретар ВМО Селесте Сауло.

Глобальна температура протягом 14 місяців була щонайменше на 1,5°C вище за доіндустріальний рівень. Вчені закликають скоротити викиди парникових газів на 42% від рівня 2019-го, щоб уникнути перевищення цього показника і серйозних наслідків глобального потепління.

"Концентрація CO₂ в атмосфері торік перевищила 420 ppm - рівень, якого не спостерігалося з пліоценової епохи понад три мільйони років тому. Більша частина зростання пов'язана з використанням вугілля, нафти і газу, а також з пожежами в лісах, які виділили на 16% більше вуглецю в атмосферу в сезон 2023-2024 років через рекордну посуху в Австралії та пожежі в Канаді", - зазначають дослідники.

Збільшення концентрації метану може стати наслідком змін у деградованих екосистемах. Метан затримує тепло у 28 разів ефективніше, ніж CO₂, і тепер, на думку науковців, більше походить від мікробної активності в тропічних болотах і тундрі Арктики, що тане.

"Подальше глобальне потепління послаблює природні вуглецеві поглиначі, що ускладнює досягнення кліматичних цілей і створює ситуацію, яка загрожує суспільству", - заявив заступник генерального секретаря ВМО Коу Барретт.

Загальна здатність екосистем поглинати вуглець у 2023 році зменшилася на 28% порівняно з 2021-2022 роками, що може бути пов'язано з рекордно високими температурами, які підвищують стрес рослин і знижують ефективність природних вуглецевих поглиначів.
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
-5

Коментарі:


  • Статус коментування: без коментарів
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.

© 2025. Усі права захищені. Повна або часткова перепублікація матеріалів можлива лише за дотримання таких умов: 1) гіперпосилання на «Волинь24» стоїть не нижче другого абзацу; 2) з моменту публікації на «Волинь24» минуло не менше трьох годин; 3) у кінці матеріалу на «Волинь24» немає позначки «Передрук заборонений».

Віртуальний хостинг сайтів HyperHost.ua в Україні