Чим путін платить Кім Чен Ину за солдатів з КНДР, які воюють проти України

0
Чим путін платить Кім Чен Ину за солдатів з КНДР, які воюють проти України
Північна Корея підтримуватиме росію до перемоги над Україною. Про це в пʼятницю, 1 листопада, заявила міністерка закордонних справ КНДР Цой Сон Хі, перебуваючи з візитом у москві. Натомість США лише закликали Пхеньян вивести свої війська з росії, наголошуючи, що звернення по допомогу до Північної Кореї свідчить про відчай кремля і проблеми путіна з мобілізаційним ресурсом.

Про це повідомляє ТСН.

Дійсно, він тягне з оголошенням чергової хвилі мобілізації в росії, залучаючи північнокорейських солдатів. Так, вони погано навчені й ніколи не воювали. Проте 12 тис. додаткових солдатів на боці росії — це вагома сила з огляду на проблеми України з поповненням власної армії. До того ж москва їм платить за це чималенькі гроші, надаючи Північній Кореї натомість рис, інші продукти харчування, супутникові та ракетні технології.

Конгресмен, колишній посол Південної Кореї у росії Ві Сон Лак, посилаючись на дані їхньої розвідки, розповів, що кожному північнокорейському солдату росія платить по $2 тис. на місяць. Це величезні гроші для КНДР, де, за даними ООН, від голоду потерпають 11 млн людей з населенням 24 млн на всю країну. Крім північнокорейських військових, у Росії також перебувають близько 4 тис. працівників з КНДР, які задіяні на військових підприємствах. Їм платять по $800 на місяць.

Натомість Північна Корея отримує від росії рис та інше продовольство. Щорічно КНДР виробляє менше 4 млн тонн зерна. Це рис, ячмінь і пшениця. "4 млн тонн зерна на рік — це на 1 млн тонн менше, ніж потрібно, щоб прогодувати країну. Якщо рф пропонує 600-700 тис. тонн рису (на додачу до вже відправлених до Північної Кореї влітку цього року 447 російських кіз — ред.), то цього достатньо, щоб покрити понад половину того, що потрібно КНДР для задоволення річного попиту", — зазначив Ві Сон Лак.

Він також додав, що в разі війни на Корейському півострові росія, ймовірно, воюватиме на боці КНДР проти Південної Кореї, яка, до речі, має юридичні військові гарантії з боку США. Це передбачено договором про всеосяжне партнерство, який путін підписав з Кім Чен Ином у червні цього року, коли вперше за понад два десятиліття відвідав Північну Корею. Угода передбачає надання взаємної військової допомоги в разі агресії проти будь-якої зі сторін. У москві навіть не приховують, що аналогічну угоду хочуть укласти й з Іраном.

Крім рису, кіз та іншого продовольства, Північна Корея отримує від росії передові космічні та ракетні технології, оскільки Пхеньян хоче запустити ще один військовий розвідувальний супутник.

"Колись путін виступав проти ядерної програми Північної Кореї, а тепер може допомогти у вдосконаленні ракетного потенціалу КНДР і систем доставлення ядерної зброї. росія також може допомогти Північній Кореї оновити свій застарілий флот підводних човнів. Північнокорейські солдати можуть отримати цінний бойовий досвід, воюючи разом з росіянами, і зможуть на власні очі оцінити, наскільки ефективна їхня зброя проти зброї Заходу", — пишуть у статті для Brookings Institution старші наукові співробітники Центру політичних досліджень Азії Ганна Форман та Ендрю Єо.

Водночас Захід, застигши в очікуванні результатів президентських виборів у США, сидить склавши руки, жодним чином не реагуючи, що Північна Корея, порушивши Статут і резолюції Радбезу ООН, вступила у війну проти України на боці росії. До того ж, за словами постійного представника України при ООН Сергія Кислиці, попри військовий альянс між росією та КНДР, і досі є люди, які вірять, що обмеження можливості України захищати себе зробить ці держави більш схильними до миру.

"Така позиція або інфантильна, або цинічна. Зв’язування рук державі-захиснику могло забезпечити лише кілька років спокою коштом України, її народу та інфраструктури. Україна ніколи не погодиться на такий сценарій. Я вірю, що інші відповідальні країни також", – заявив Кислиця 30 жовтня на засіданні Радбезу ООН, яке ініціювала Україна щодо розгортання військ КНДР у Курській області.

Підписуйтесь на наш Facebook та Telegram-канал , щоб бути в курсі найважливіших подій.
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
0

Коментарі:


  • Статус коментування: без коментарів
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.

© 2025. Усі права захищені. Повна або часткова перепублікація матеріалів можлива лише за дотримання таких умов: 1) гіперпосилання на «Волинь24» стоїть не нижче другого абзацу; 2) з моменту публікації на «Волинь24» минуло не менше трьох годин; 3) у кінці матеріалу на «Волинь24» немає позначки «Передрук заборонений».

Віртуальний хостинг сайтів HyperHost.ua в Україні