Українські банки масово блокують картки клієнтів: що відбувається

0
Українські банки масово блокують картки клієнтів: що відбувається
Сьогодні життя без банківської картки — це як спроба плавати без рятувального жилета: можливо, але вкрай незручно. Тож коли вашу картку раптом блокують, цей невинний шматок пластику раптово перетворюється на нестерпну перепону.

Топ-менеджер izibank Ганна Тігіпко в інтерв’ю “24 каналу” пояснила п’ять найпоширеніших причин, чому українці стикаються з такою неприємністю.

Банк підозрює шахрайство
Йдеться про нестандартні операції з карткою або сумнівну активність клієнта. Для прикладу, це може бути великий об’єм вихідних/вхідних переказів, проведення розрахунків у різних регіонах протягом короткого часу або на велику суму в нічний час, здійснення онлайн-покупки на значну суму, якщо до цього особа лише знімала готівку і ніколи не використовувала картку для інтернет-розрахунків.

Невірне введення PIN-коду
Найчастіше, банк блокує картку після трьох спроб введення неправильного PIN-коду. Також це має бути три рази поспіль.

Рішення суду або відкрите виконавче провадження
У такому випадку гроші заарештовують. Серед причин, наприклад, несплачені штрафи, податки або комунальні послуги. Підставою для цього є заява кредитора: податкової, комунальної компанії або дорожньої інспекції. Суд накладає арешт лише на ту суму, яка потрібна для сплати боргу.

Фінансовий моніторинг
Якщо банк фіксує, що людина отримує великі суми з різних рахунків, а потім переводить їх в готівку, то система може припустити, що йдеться про відмивання нелегальних доходів. Спочатку кредитор відмовиться проводити платежі й попросить клієнта надати документи й пояснення стосовно операцій, в тому числі – підтвердження, що гроші надходять у рамках чинного законодавства.

Закінчення терміну дії картки.

Як діяти у разі блокування картки

Анна Тігіпко пояснила, що, як правило, клієнти отримують спеціальне сповіщення від банку через наявний канал зв'язку. Здебільшого це пуш-повідомлення або лист на електронну пошту. Якщо людина отримує інформацію про блокування картки, то варто діяти за таким алгоритмом:

Звернутися до служби підтримки банку;

З’ясувати причини блокування картки;

Виконати інструкції надані відповідними спеціалістами.

Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
-7

Коментарі:


  • Статус коментування: постмодерація для зареєстрованих користувачів, премодерація для незареєстрованих
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.

© 2024. Усі права захищені. Повна або часткова перепублікація матеріалів можлива лише за дотримання таких умов: 1) гіперпосилання на «Волинь24» стоїть не нижче другого абзацу; 2) з моменту публікації на «Волинь24» минуло не менше трьох годин; 3) у кінці матеріалу на «Волинь24» немає позначки «Передрук заборонений».

Віртуальний хостинг сайтів HyperHost.ua в Україні