Як відбувається співпраця поліції і ТЦК на практиці

0
Як відбувається співпраця поліції і ТЦК на практиці
З кінця жовтня 2024 року Національна поліція Україна обмінюватиметься даними з реєстром "Оберіг". Відтак поліція зможе отримувати дані про порушників і передавати інформацію до ТЦК та СП чи органів СБУ.

Про це розповіла заступниця міністра оборони з цифровізації Катерина Черногоренко в інтерв'ю DOU.

Чи має поліція доступ до реєстру "Оберіг"

Катерина Черногоренко пояснила, що Національна поліція не має доступу до реєстру "Оберіг". Головним нововведенням постанови стане перехід на електронну взаємодію між реєстром та Єдиною інформаційною системою Міністерства внутрішніх справ.

"Цифровізація не розширює нічиї повноваження, а лиш оптимізує спільну роботу. Паперові дані надсилались до Нацполіції довше та у відносно довільній формі. Наприклад, списком порушників замість індивідуальної інформації про кожного. Це ускладнювало роботу", — коментує Катерина Черногоренко.

Новий порядок передачі даних про порушників правил військового обліку

Якщо громадянин порушив правила військового обліку або законодавство про мобілізаційну підготовку й не з’явився до Територіального центру комплектування (ТЦК) для розгляду адміністративної справи, раніше на таку особу формувався паперовий документ — додаток 20.

Його передавали до Національної поліції у паперовому чи відсканованому вигляді. Поліція займалася пошуком порушника, щоб затримати його і доставити до ТЦК.

Згідно з новим алгоритмом, керівник ТЦК тепер формує електронний пакет даних через реєстр. Цей пакет завіряється кваліфікованим електронним підписом та передається через платформу "Трембіта" й Єдину інформаційну систему Міністерства внутрішніх справ (МВС) до Національної поліції.

Автоматизація процесу розшуку

Якщо повістка була сформована автоматично, а людина отримала належне повідомлення, але не з’явилася до ТЦК, протягом трьох днів автоматично генерується постанова про розшук із підписом начальника ТЦК. Ця постанова також передається до Нацполіції.

Зміст електронного пакету
Електронний пакет даних містить:

прізвище, ім’я, по батькові;
дату народження;
адресу зареєстрованого або задекларованого місця проживання;
підставу для розшуку (порушення правил військового обліку чи законодавства про мобілізацію).
Крім того, до пакету можуть бути додані додаткові дані з реєстру "Оберіг" на момент звернення: номер телефону, електронна пошта, місце роботи тощо, якщо це передбачено законом.

Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
-5

Коментарі:


  • Статус коментування: постмодерація для зареєстрованих користувачів, премодерація для незареєстрованих
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.

© 2025. Усі права захищені. Повна або часткова перепублікація матеріалів можлива лише за дотримання таких умов: 1) гіперпосилання на «Волинь24» стоїть не нижче другого абзацу; 2) з моменту публікації на «Волинь24» минуло не менше трьох годин; 3) у кінці матеріалу на «Волинь24» немає позначки «Передрук заборонений».

Віртуальний хостинг сайтів HyperHost.ua в Україні