Коли можуть початися переговори про завершення війни в Україні

0
Коли можуть початися переговори про завершення війни в Україні
Переговори про завершення війни можуть початися не раніше, аніж на початку березня 2025 року.

Про це розповів військовий експерт, колишній співробітник СБУ Іван Ступак, пише УНІАН.

Зокрема, у нього запитали, чи є шанси, що заяви російського міністра закордонних справ Сергія Лаврова в інтерв'ю скандальному американському журналісту Такеру Карлсону мають якийсь шанс бути серйозно розглянутими.

"Це заявка стартових позицій для початку мирних перемовин. Це Російська Федерація їх заявляє. Ми з вами знаємо, що по класиці ведення перемовин, спочатку виставляються просто нереальні вимоги для того, щоб потім десь відкотитися на більш-менш прийнятні для себе. Тобто, те, що вчергове заявляє Лавров - це стартові вимоги для того, щоби почув його пан Трамп і всі європейські чиновники, і щоби з цього тільки і починали розмовляти", - сказав Ступак.

Експерт звернув увагу, що Лавров говорив про вимогу, що за бажанням Росії чотири області України мають відійти до росіян, Україна має відмовитися від НАТО і не українській території не має бути жодних баз.

"Я не знаю, чи залишилися ті вимоги про скорочення Збройних сил України як це було на початку 2022 року, на початку повномаштабного (вторгнення)", - сказав Ступак.

Він зазначив, що росіяни висловили свою позицію щодо початку мирного треку.

"Коли він почнеться? Я так думаю, не раніше березня 2025 року", - вважає Ступак.

Окремо експерт прокоментував візит української делегації на чолі з керівником Офісу президента Андрієм Єрмаком до США, де відбувалися зустрічі з представниками обраного президента Дональда Трампа і ще чинного президента Джо Байдена.

"Я більш ніж переконаний, що ця делегація поїхала до США показати, що Україна готова бути гнучкою. Готова модифікувати свою позицію. Якщо раніше від президента була позиція тільки кордони 1991 року, тільки повна перемога над Російською Федерацією і відновлення територіальної цілісності - зараз президент каже так, що ми розуміємо, ми відчуваємо, ми бачимо, що не можемо вийти на кордон 1991 року. У нас не вистачає ресурсу. Президент каже: ми не можемо повернути Крим військовим шляхом. Тобто, таким чином він дає сигнали і знаки", - сказав Ступак.

Також він додав, що хоч Україна і наполягає на запрошенні до НАТО, але є країни, які кажуть рішуче "ні".

Підписуйтесь на наш Facebook та Telegram-канал , щоб бути в курсі найважливіших подій.
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
0

Коментарі:


  • Статус коментування: без коментарів
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.

© 2024. Усі права захищені. Повна або часткова перепублікація матеріалів можлива лише за дотримання таких умов: 1) гіперпосилання на «Волинь24» стоїть не нижче другого абзацу; 2) з моменту публікації на «Волинь24» минуло не менше трьох годин; 3) у кінці матеріалу на «Волинь24» немає позначки «Передрук заборонений».

Віртуальний хостинг сайтів HyperHost.ua в Україні